"Найкраща у світі освіта - здобута у боротьбі за шматок хліба", - любив казати американський політик Уенделл Філліпс. Що, втім, не перешкодило йому одержати диплом юриста, та не абиде, а у самісінькому Гарвардському університеті. Зараз же вища освіта забирає не тільки чимало зусиль, але часто і чимало коштів. То чи потрібно витрачати 5-6 років життя заради того, щоб у результаті стати власником шматочка пластику? 

Біл Гейтс, Стів Джобс, Генрі Форд, Майкл Делл і Джон Девідсон Рокфеллер, чиє ім'я стало символом багатства, - всі ці люди не мають вищої освіти, зате є власниками найбільших статків. У нас же, пересічних громадян, часом виходить все навпаки - навіть престижна, здавалося б, спеціальність у дипломі не завжди допомагає знайти бажану роботу. Хоча кожний у глибині душі впевнений, що після закінчення технікуму, університету або, принаймні, комп'ютерних курсів, зможе пристойно заробляти і досягати нових кар'єрних висот. Проте, можна сказати однозначно - диплом сам по собі перестав служити гарантією успішного працевлаштування. 

Дослідити ринок праці району та створити власний презентаційний проект «Професія, яку я обираю» взялися учні Сергіївської загальноосвітньої школи. Школярі презентували обрані професії, розповідали про їх цікаві особливості та історію виникнення, досліджували можливості працевлаштування. Учні відкрили для себе багато нового про професії медичної, харчової, економічної, транспортної, технічної галузей. Майбутні випускники навчилися презентувати свої знання та зробили перші кроки у виборі свого майбутнього фаху.

Наприкінці заходу Тетяна Максімова, начальник відділу активної підтримки безробітних Гадяцької міськрайонної філії Полтавського обласного центру зайнятості подякувала присутнім за цікаві презентації, побажала учням знайти професію своєї мрії та бути успішними в майбутньому.