Для осіб, які перебувають на обліку в службі зайнятості, за період  з 20 до 30 січня 2020 року, в області організовані та проведені 36 семінарів на тему «Ризики нелегальної трудової міграції» із залученням 537 людей. 

«Ризики нелегальної трудової міграції» –– під такою назвою у  Решетилівській районній  філії Полтавського обласного центру зайнятості 28 січня пройшов тематичний семінар для безробітних.

 Профконсультант  Юлія Джос,  розповіла  учасникам зустрічі про міфи і стереотипи щодо торгівлі людьми, ознайомила з масштабами цього явища. Безробітні  зацікавилися питанням захисту від шахрайства з боку посередників при пошуку вакансій та правилами безпечного виїзду за кордон для працевлаштування. 

 Зібрання проходило  у форматі живого спілкування. Відвідувачі висловлювали свої міркування щодо мотивів виїзду на роботу за кордон,  разом з керівником семінару визначали основні індикатори торгівлі людьми для трудової експлуатації та аналізували помилки, яких найбільше припускаються громадяни та шляхи їх уникнення.

Наприкінці заходу присутні отримали інформаційні буклети про запобігання торгівлі  людьми і нелегальній трудовій міграції.

 

***

У Лохвицькій районній філії Полтавського обласного центру зайнятості  семінар  назвали  “Запобігання нелегальної трудової міграції, торгівлі людьми, експлуатації дитячої праці”.

На семінарі обговорювалася тема про безпечне працевлаштування за кордоном. Безробітні отримали інформацію про постраждалих від торгівлі людьми та примусової праці, отримали  поради – як діяти, щоб не потрапити в подібні ситуації та номери телефонів гарячої лінії.

 

***

У приміщенні Чорнухинської районної філії Полтавського обласного цнтру зайнятості семінар "Ризики нелегальної трудової міграції" організували і провели за сприянням соціального партнера - БО "Світло надії".

Йшлося про найголовніші порушення прав людини в сучасному світі - торгівлю людьми. В пошуках кращої долі люди їдуть за кордон для працевлаштування на високооплачувану роботу і часто потрапляють у справжнє рабство.

Під час зустрічі обговорювалися основні чинники та мотиви, що спричиняють міграцію, наслідки трудової міграції, групи ризику торгівлі людьми, шахрайські схеми, ознаки торгівлі людьми та роз’яснювалися етапи отримання статусу постраждалого від торгівлі людьми.

У ході семінару учасники переглянули фільм «Життя на продаж», з якого отримали корисну інформацію для тих, хто збирається за кордон.

Також присутні отримали поради, як захистити себе при виїзді за кордон, та куди можна звертатися за допомогою, якщо потрапили у скрутну ситуацію за межами України, із зацікавленістю слухали змістовну інформацію про захист громадян України за кордоном та небезпечні стереотипи, що супроводжують нелегальне працевлаштування за кордоном.

 

***   

Кожний громадянин має право на працю, що включає можливість заробляти тією працею, яку вільно обирає. На жаль, діяльність певної категорії роботодавців побудована на тіньових схемах з використанням праці без належного оформлення та оплати праці «у конверті». За рахунок страхових внесків, що сплачуються із офіційної заробітної плати, гарантується соціальний захист громадян.

Звідси виходить, що небезпека «тіньової» заробітної плати полягає не стільки в тому, що бюджет держави не отримує кошти, а й у тому, що громадяни ризикують втратити право на пенсію, страхові виплати в зв’язку з тимчасовою непрацездатністю, у зв’язку з настанням безробіття та інше.

Саме про це говорили на семінарі для безробітних Карлівської районної філії 31 січня, а також про наслідки нелегальної трудової міграції, про яку розповіли представники Благодійної організації «Світло надії».

Складне економічне становище громадянин дедалі частіше стає причиною трудової міграції, яке в деяких випадках стає в прямому сенсі торгівлею людьми. Виїжджаючи за кордон без належних документів, працездатне населення у пошуках легкої роботи за великі гроші часто потрапляє в трудове рабство. Присутні дізналися про ознаки торгівлі людьми, отримали іншу цікаву і корисну інформацію на цю тему. 

Безробітним розповіли про порядок належного оформлення необхідних документів, навели приклади легальної трудової міграції, зокрема, в Державу Ізраїль.

Присутні із цікавістю переглянули документальний фільм «Життя на продаж», після якого зробили висновок, що офіційне працевлаштування – це не тільки соціальний захист, а й в деяких випадках збереження особистого здоров’я  та життя.