Куріння тютюну — найпоширеніша звичка, яка руйнує здоров’я людини. Немає сумніву в тому, що з вживанням тютюну пов’язана велика кількість усіляких хвороб, а при зловживанні — можуть виникати надто небезпечні недуги. До того ж людина, яка на співбесіді розповіла про себе, що не має шкідливих звичок, може користуватися перевагою при прийнятті на роботу порівняно з курцем.

Про шкоду тютюнопаління розповіли клієнтам служби зайнятості.

27 лютого 2020 року для осіб, які перебувають на обліку в Семенівській районній філії Полтавського обласного центру зайнятості проведений семінар – тренінг на тему: «Вплив куріння на організм людини», під час якого присутні обговорили негативні наслідки паління.

 Представник Фонду «Краще життя» Денис Мельник, який взяв участь у заході, наголосив, що в наш час боротьба з курінням є не тільки медичною, а й соціальною проблемою. Незважаючи на існуючі заходи проти вживання тютюну, значних успіхів у подоланні цього явища поки що не досягнуто.

Ця шкідлива звичка міцно тримається в побуті людей і продовжує розповсюджуватись. Викликає занепокоєння поширення куріння у більш ранніх вікових групах населення та серед осіб жіночої статі.

Куріння шкідливо впливає на здоров’я не тільки самого любителя подимити, а й тих, хто перебуває в оточенні курців і змушений дихати забрудненим тютюновим димом повітрям. Це так зване пасивне, або змушене, куріння.

Обговорили з присутніми і  питання «перекурів» під час роботи. З понеділка до п'ятниці триває робочий тиждень, кипить трудове життя в офісах і на підприємствах. У цей період фраза "я на перекур" звучить деколи по кілька разів за день. Найчастіше під "перекуром" розуміють чергову дозу нікотину.

В Україні діє закон, що забороняє куріння в громадських місцях. На сьогодні затягтися цигаркою в кафе, барі, ресторані або іншому громадському місці стало просто неможливим, бо тепер це потрібно робити у  відведених для цього місцях. Порушникам загрожує адміністративна відповідальність у вигляді штрафу.

Такий порив законодавців підтримали багато роботодавців, бо багатьом власникам підприємств дуже не подобається, що частина їх працівників витрачають істотну частину свого часу на перекури, внаслідок чого знижується рівень дисципліни та падає продуктивність.

Багато керівників навіть забороняють своїм співробітникам використовувати робочий час для походів до «курилки», а за невиконання таких приписів передбачаються позбавлення премій і навіть звільнення.

Наприкінці семінару Денис Мельник всіх курців націлив  позбутися залежності від цигарок, аби зберегти своє життя і здоров’я до старості.