Ринок праці сам по собі не створює гарантій здійснення права на працю, особливо для молоді, яка з об’єктивних причин не здатна на рівних конкурувати з досвідченими працівниками. Для кращого ознайомлення молоді з трудовим правом  18 липня  в приміщенні Решетилівської районної філії Полтавського обласного центру зайнятості   спільно з місцевим відділом бюро безоплатної вторинної правової допомоги проведений семінар для безробітних на тему «Молодь на ринку праці».

 Розпочала семінар Оксана Гудзенко – заступник начальника відділу організації працевлаштування населення, яка поінформувала присутніх про послуги  служби зайнятості. Зазначила, що державою передбачені різноманітні пільги у сфері праці, більшість яких може бути реалізована лише після того, людина почне працювати.

Головний спеціаліст відділу “Решетилівське бюро правової допомоги” Ірина Федорова ознайомила учасників семінару з  основними правами, а саме:

  • *право на перше робоче місце протягом двох років за умови, що громадянин України віком від 15 до 28 років закінчив чи припинив навчання в загальноосвітній школі, професійному навчально-виховному та вищому навчальному закладі, завершив професійну підготовку та перепідготовку; після звільнення зі строкової чи альтернативної служби;
  • *як виняток, прийматись на роботу можуть: молодь (за згодою одного з батьків або особи, яка їх замінює), яка  закінчила або припинила навчання у середніх загальноосвітніх школах, професійно-технічних закладах освіти, звільнилася зі строкової військової або альтернативної служби і якій надається перше робоче місце, діти (сироти), що залишилися без піклування батьків, а також особи, яким виповнилося п’ятнадцять років;
  • *необґрунтована відмова в прийомі на роботу забороняється. Право на працю – одне з основних соціально-економічних прав громадян. Трудові відносини регламентуються трудовим правом, основним нормативно-правовим актом якого є Кодекс законів про працю.

 Сподіваємося, що заходи, які проводяться службою зайнятості, стануть  для наших учасників першим кроком в реалізації себе як повноцінного громадянина і запобіганні  порушенню прав громадян.