Земельні відносини - важливе й актуальне питання, особливо для мешканців сільської місцевості. Корисну інформацію про нюанси земельного законодавства клієнти служби зайнятості дізнаються на спільних заходах із соціальними партнерами - бюро правової допомоги.

У Козельщинській районній філії Полтавського обласного центру зайнятості фахівець відділу "Козельщинське бюро правової допомоги” Кременчуцький місцевий центр з надання БВПД Ілона Свистун провела онлайн семінар для клієнтів служби зайнятості на тему “Дарування земельної ділянки сільськогосподарського призначення”.

На початку заходу присутнім, які перебувають на обліку в службі зайнятості, розповіли про те, 1 липня 2021 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо умов обігу земель сільськогосподарського призначення», у зв’язку із чим дозволяється відчуження, в тому числі  дарування, раніше підмараторних земельних ділянок (земель сільськогосподарського призначення).

За договором дарування земельна сільськогосподарського призначення може бути відчужена лише на користь іншого з подружжя, родичів (дітей, батьків, рідних (повнорідних і неповнорідних) братів і сестер, двоюрідних братів і сестер, діда, баби, онуків, правнуків, рідних дядька та тітки, племінниці та племінника, пасинка, падчериці, вітчима, мачухи).  Для укладення та посвідчення договору дарування земельної ділянки сільськогосподарського призначення необхідно звернутися до місцевого нотаріуса.

Фахівець зазначила, що при посвідченні договору дарування земельної ділянки сільськогосподарського призначення нотаріус буде перевіряти дотримання вимог щодо загальної площі земельних ділянок сільськогосподарського призначення, які вправі набувати у власність одна особа (максимальний розмір - 100 гектарів на одну особу). Така перевірка здійснюється з використанням відомостей Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, Державного земельного кадастру та Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань. Якщо за результатами перевірки виявлено невідповідність таким вимогам, нотаріус відмовить у посвідченні угоди.

Наприкінці семінару слухачам роз’яснили норми законодавства, які регулюють надання безоплатної правової допомоги, а саме,  що таке первинна та вторинна правова допомога, категорії клієнтів, які мають право на безоплатну вторинну правову допомогу, порядок її отримання тощо.