04.08.2017 | 13:43

2 серпня 2017 року, з нагоди Всесвітнього дня боротьби з торгівлею людьми, який відзначається щорічно 30 липня 2017 року та з метою попередження, всебічного інформування громадян про небезпеку неврегульованої зовнішньої трудової міграції, спеціалісти Новосанжарської районної філії Полтавського ОЦЗ провели для безробітних інформаційний семінар на тему: "Запобігання нелегальній трудовій міграції, торгівлі людьми, експлуатації дитячої праці". У заході взяли участь 19 осіб, які перебувають на обліку в центрі зайнятості.

На семінарі були розглянуті питання щодо фінансових та соціальних проблем нелегального працевлаштування за кордоном. Нелегальне працевлаштування може здатись на перший погляд простішим, адже не треба проходити через складні процедури, але саме завдяки йому, багато людей стають жертвами торгівлі людьми або потрапляють у трудову експлуатацію, бо не усвідомлюють ризиків нелегальної праці або ж нехтують ними, сподіваючись, що саме з ними нічого поганого не трапиться. Працюючи за кордоном нелегально, людина порушуватиме закон, а нелегального працівника відповідно переслідуватимуть, після чого депортують та позбавлять права  в′їзду до країни в майбутньому. Крім того, нелегальні працівники повністю беззахисні перед зловживаннями з боку роботодавців та стають повністю від них залежними. Нелегальних робітників часто примушують працювати в жахливих умовах і на шкідливому виробництві, жити в бараках, обмежують їхню свободу пересування й нерідко піддають насильству.

Присутні переглянули відеофільм – «Зупинимо торгівлю людьми разом», отримали інформаційні та методичні матеріали, які допоможуть в протидії торгівлі людьми та в наданні дієвої допомоги постраждалим.

Безробітним наголосили, що вони повинні знати свої права й бути готовими їх захистити, а тим хто все таки планує виїхати на роботу за кордон, потрібно отримати достовірну та повну інформацію про майбутню роботу, умови життя за кордоном, про конкретного роботодавця в країні де збираються працювати. Для легальної роботи за кордоном потрібно мати: дійсний закордонний паспорт, відповідну візу (робочу візу), трудову угоду (контракт) із закордонним роботодавцем, дозвіл на роботу за кордоном.

Пам’ятаймо, що нелегальна праця несе в собі найбільший ризик стати жертвою трудової експлуатації або навіть торгівлі людьми.