06.12.2018 | 08:56

Сьогодні надзвичайно актуальним залишається питання соціальної та трудової реабілітації осіб, звільнених з місць позбавлення волі. Від його ефективного вирішення залежить стан рецидивної злочинності в державі і,  відповідно, підтримка морального відображення та безпеки в суспільстві.

Щоб не допустити зростання злочинності, перед державою та її інституціями гостро стоять питання профілактики правопорушень, виправлення поведінки осіб, які готуються до звільнення або звільняються з місць позбавлення вол. Важливим фактором расоціалізації в таких місцях є трудова адаптація.

Люди на волі розуміють, що потрібно працювати, аби забезпечити свої потреби. Це цілком зрозуміле бажання кожного, хто турбується про завтрашній день. Однак, як свідчить практика, на шляху до очікуваної роботи виникає ряд перешкод і труднощів. Саме тому державна служба зайнятості готова надати необхідну допомогу у працевлаштуванні та адаптації колишніх засуджених громадян, їхній професійній переорієнтації та перепідготовці.

В рамках ініціатив, спрямованих на суспільну адаптацію і соціальну підтримку осіб, які відбувають покарання, 27 листопада до держустанови «Полтавська виправна колонія (№ 64)» запросили фахівців Полтавської міськрайонної філії обласного центру зайнятості для проведення інформаційного заходу «Семінар для осіб, які звільняються з місць позбавлення волі». Метою такого зібрання визначено інформування засуджених осіб про послуги державної служби зайнятості та можливості соціального захисту від безробіття.

Учасниками семінару стали чоловіки, які готуються до звільнення з колонії. Були присутні заступник начальника установи із соціально-виховної та психологічної роботи, підполковник внутрішньої служби Олександр Ворона та старший інспектор з питань підготовки до звільнення Ірина Канівська.

Порядок звернення до служби зайнятості після звільнення та перелік необхідних під час реєстрації документів роз’яснила засудженим провідний фахівець з працевлаштування Полтавської міськрайонної філії обласного центру зайнятості Галина Маліченко

Про послуги, які громадяни отримають при зверненні до служби зайнятості, зокрема з професійної консультації та профвідбору, професійного навчання за сприянням служби зайнятості і подальшого працевлаштування, складання власного резюме та розміщення його в Інтернеті, розповіла провідний фахівець з профорієнтації Надія Максименко

Усі учасники отримали інформаційні буклети з адресами установ служби зайнятості в Полтавської області та «Пам′ятку для засуджених».

Зустріч пройшла в конструктивному руслі і підтвердила впевненість у тому, що подібний формат роботи відкриває для засуджених нові горизонти, допомагає їм зорієнтуватися в сучасних умовах ринку праці та виважено обрати шлях подальшого влаштування власного життя.