02.10.2018 | 13:45

Яку б роботу людина не шукала за кордоном: постійну з метою емігрувати до іншої країни, сезонну чи тимчасову, важливим є те, щоб обрана робота була легальною. Відтік робочої сили за кордон, на жаль, невтішні реалії нашого сьогодення. Все більше людей вирішує спробувати працевлаштування за кордоном, при цьому не розуміючи всіх негативних результатів такого вибору в майбутньому.

Трудова міграція – це цілком нормальне явище, яке існує в усьому світі і в цьому немає нічого негативного, проблема в тому, щоб забезпечити заробітчанам захист і соціальні гарантії на таких заробітках. З метою поінформованості людей в даному питанні щодо ризиків працевлаштування за кордоном та формування у них реального образу заробітчанина 24 вересня 2018 року в Шишацькій районній філії Полтавського ОЦЗ проведено спільний семінар з безробітними на тему “Запобігання нелегальній трудовій міграції, торгівлі людьми, експлуатації дитячої праці” за участю начальника управління праці та соціального захисту населення Шишацької РДА Тетяни Лень.

Вона розповіла про ризики нелегальної трудової міграції, захист українців за кордоном, небезпечні стереотипи, що супроводжують нелегальне працевлаштування за кордоном. Таке явище є сьогодні поширеним, погодившись на нелегальну роботу, можна стати жертвою торгівлі людьми або трудової експлуатації, зокрема це стосується й використання дитячої праці. В ході заходу були переглянуті та обговорені соціальні відеороліки «Нелегальне працевлаштування за кордоном», «Сучасне рабство: чим можуть обернутися для українців заробітки за кордоном», «Продаж дітей». Під час обговорення даної теми на семінарі стало зрозуміло, що багато осіб визначають для себе лише переваги працевлаштування в іншій державі і не розуміють усіх загроз та проблем котрі на них чекають. Обираючи роботу за кордоном ми ризикуємо. В іноземній країні з нами можуть не розрахуватися за виконану роботу. Якщо працюєте нелегально, маєте мінімум прав. Як правило, попит існує лише на дешеву робочу силу, при цьому об’єм виконаних робіт надто великий. По закінченню зустрічі Тетяна Іванівна всім рекомендувала переглянути художній фільм «12 лет рабства», знятий на реальних подіях.