08.05.2019 | 14:08

У Полтавській області створені та працюють обласна, міські та районні робочі групи з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення.

До їхнього складу входять представники місцевих органів виконавчої влади та місцевого самоврядування,  соціального захисту населення,  Держпраці, Державної фіскальної служби, Пенсійного фонду України, державної служби зайнятості, правоохоронних органів та інших зацікавлених сторін.

Протягом І кварталу 2019 року в області проведене 81 засідання таких  робочих груп, із яких 52 - із запрошенням роботодавців. На засіданнях заслухали 397 юридичних і фізичних суб’єктів господарювання.

Робочі групи обстежили 518 роботодавців, найбільше у  Кременчуці, Горішніх Плавнях, Глобинському,  Козельщинському та Котелевському районах.

Для відповідного реагування до підрозділів Держпраці  передано 15 матеріалів обстежень та до органів Державної фіскальної служби – 5 матеріалів.

За  січень-березень 2019 року загалом по області легалізовано 895 робочих місць. Найбільша кількість легалізованих робочих місць  у Миргороді,  Великобагачанському, Зіньківському,  Лохвицькому та Миргородському районах. Не легалізовано жодного робочого місця у Полтаві, Лубнах, Полтавському, Решетилівському та Семенівському районах.

Служба зайнятості Полтавської області в рамках своїх повноважень проводить постійну інформаційно-роз’яснювальну роботу з роботодавцями щодо дотримання норм чинного законодавства про працю в частині оплати праці.  У перші три місяці поточного року службою зайнятості області проведені 175 тематичних семінарів для роботодавців, в яких взяли участь 1,6 тисячі суб’єктів господарювання та надано більше 8 тисяч індивідуальних консультацій.

Триває  багаторічна практика проведення спільних з Управлінням Держпраці у Полтавській області інформаційних семінарів з питань трудового законодавства для осіб, які перебувають на обліку в службі зайнятості. В І кварталі 2019 року  організували та провели 138 таких тематичних заходів  на тему «Легальна зайнятість» для 2,1 тисячі безробітних.

Крім того, питання легальної зайнятості висвітлюється на семінарах із загальних питань зайнятості населення та стану ринку праці, яких з початку року проведено 631 за участю 9,2 тисячі безробітних.