17.05.2018 | 18:31

Життя так влаштоване, що завжди доводиться обирати: що робити, що їсти, що одягати, що казати, ким і яким бути. Своє майбутнє ми визначаємо задовго до останнього шкільного дзвінка. Радимося з батьками, учителями, знайомими, сперечаємося з друзями. Вивчаємо довідники, намагаємося все врахувати дізнатися якомога більше про майбутню професію. Проте, настає час, коли не школі, не вчителям і навіть не завжди  батькам, а саме випускникам потрібно визначити свій подальший життєвий шлях, зробити вибір долі та відповідати за цей вибір.

Кажуть, що вибір професії – це друге народження людини. Від того, наскільки влучно ти обереш свій життєвий шлях, залежить, яке місце в суспільстві ти будеш посідати. Негативні наслідки неправильно обраної професії так само зачіпають як саму людину, так і все суспільство. За розрахунками американських учених, правильний вибір професії у 2 – 2,5 рази зменшує плин кадрів, на 10 – 15 відсотків збільшує продуктивність праці і у 1,5 – 2 рази зменшує витрати на навчання кадрів.

Саме з метою вибору професії 16 травня 2018 року Котелевська районна філія обласного центру зайнятості провела масштабний профорієнтаційний захід – Ярмарок професій для учнівської молоді.

В роботі ярмарку професій взяли участь численні гості:  

голова Котелевської райдержадміністрації – Віктор Колос;

заступник голови Котелевської райдержадміністрації – Галина Кравченко;

директор Полтавського обласного центру зайнятості – Катерина  Клавдієва;

керуючий справами районної ради Валентина Копил;

помічник директора  товариства з обмеженою відповідальністю «Агрофірма «Маяк» Юрій Задорожній ;

директор Професійно-технічного училища №54 смт. Котельва Іван  Гнилосир;

заступник відповідального секретаря прийомної комісії, доцент Національного фармацевтичного університету м. Харків Олена Рядних;

спеціаліст з профорієнтаційної роботи Полтавської державної аграрної академії Владислав Призов;

старший викладач циклової комісії експлуатації військ та засобів зв’язку Військового коледжу сержантського складу Військового інституту телекомунікацій та інформатизації Олександр Поляков.

Всі учасники ярмарку професій презентували свої навчальні заклади, представники органів влади звернулися до учнів зі своїм напутнім словом.

Родзинкою ярмарку професій став виступ представника одного з ринкоутворюючих підприємств регіону – товариства з обмеженою відповідальністю «Агрофірма «Маяк» - Юрія Задорожнього, який окремо зупинився на вражаючих стимулах для випускників шкіл Котелевщини та випускників ПТУ№54 смт. Котельва, які прийдуть після закінчення навчання працювати саме на це підприємство – флагман аграрної галузі Полтавщини.

Юрій Задорожній наголосив, що сьогодні мати робітничу професію – означає мати постійну роботу, гарний заробіток, можливість підвищувати свою кваліфікацію та завжди бути конкурентоспроможним на сучасному ринку праці. Багато підприємств змагаються за можливість отримати висококваліфікованих працівників. Попит на осіб з такими професіями буде завжди. Агросектор – це головна сила економіки нашої країни, у ньому працюють енергійні, підприємливі, освічені працівники. Професії, пов’язані з сільським господарством – це агроном, фермер бджоляр, ветеринар, водій сільськогосподарської техніки. Але зараз з’являються нові сучасні професії. Це пов’язано зі збільшенням населення нашої планети, нестачею продовольства та площ під агрокультури. Для вирішення цього питання у майбутньому потрібні учені-селекціонери, які розроблятимуть нові сорти рослин; учені генетики, які сприятимуть підвищенню врожайності. 

Зі своїм переконливим словом до учнів шкіл звернулася директор Полтавського обласного центру зайнятостві Катерина Клавдієва, яка підкреслила, що «немає безталанних людей, є люди, котрі займаються не своєю роботою. Універсальних рецептів щодо вибору майбутньої професії немає, але охочим отримувати задоволення від обраної професії, пропоную виконати такі 7 кроків:

Подумайте, яка з професій має стати вашою. Складіть список з відповідних, привабливих професій.

Складіть перелік вимог до обраної професії. При цьому враховуйте життєві цінності, власну мету, сьогоднішні гарячі проблеми, характер і умови роботи, бажаний рівень підготовки. Визначте значущі вимоги, але знехтуйте менш важливими.

Вивчіть самих себе,свої інтереси, здібності, уподобання. Проаналізуйте, чи розвинені у вас професійні якості, чи відповідають ваші інтелектуальні здібності, психологічні особливості вимогам професії.

З’ясуйте, чи дозволить ваше здоров’я працювати в обраній професії.

Переконайтеся в правильності ваших роздумів, обміркуйте своє рішення з друзями, батьками, вчителями, психологом, профконсультантом.

Дізнайтеся, чи користується попитом на ринку праці обрана професія.

Знайдіть можливість зустрітися з представниками професії, що вас зацікавила, та дізнатися, у якому навчальному закладі можна отримати потрібну кваліфікацію.

Дана покрокова інструкція не є інформацією для роздумів, а скоріше закликом до дій для обрання зручного для вас шляху». Очільниця обласної служби зайнятості запропонувала учням відвідати Котелевську районну філію обласного центру зайнятості, щоб пройти профорієнтаційне тестування, виявити свої уміння, навички та уподобання.

Катерина Клавдієва побажала підростаючому поколінню обрати таку професію, яка дозволить повністю реалізувати свої здібності і досягти високих результатів.  Я впевнена, - підсумувала Катерина Клавдієва, що дана професія буде вам до душі, бо тільки улюблена робота приносить щастя і задоволення. Жодні блага не можуть замінити людині радощів праці, задоволення своїм правильним і потрібним місцем.