22.12.2022 | 13:25

Які особливості перебування у статусі зареєстрованого безробітного в умовах воєнного стану?

Зареєстровані безробітні, які не можуть відвідати центр зайнятості в установлені терміни через настання форс-мажорних обставин (бойові дії, тимчасова окупація тощо), можуть підтвердити намір перебування у статусі безробітного будь-якими засобами комунікації, у тому числі електронними,  не рідше ніж один раз на 30 календарних днів.

Інформує Державний центр зайнятості: https://www.dcz.gov.ua/publikaciya/yaki-osoblyvosti-perebuvannya-u-statu...

Зареєстрований безробітний, який з поважної причини не підтвердив свій намір перебувати у статусі зареєстрованого безробітного будь-якими засобами комунікації, у тому числі електронними,  у строк, установлений кар’єрним радником для відвідування, повинен зв’язатися з центром зайнятості або відвідати його не пізніше ніж у день, що настає після закінчення дії обставин, що склалися у зв’язку з поважною причиною. За умови підтвердження поважної причини рішення  щодо скорочення виплати допомоги по безробіттю та/або щодо припинення реєстрації переглядаються центром зайнятості.

Самостійно здійснювати пошук вакансій можна на пошукових сайтах, у соціальних мережах, періодичних виданнях тощо.

Про результати пошуку роботи, факти, що впливають на виплату допомоги по безробіттю та реєстрацію особи, як безробітної, необхідно інформувати  (у тому числі будь-якими засобами комунікації) кар’єрного радника. 

Здійснювати комунікацію необхідно за узгодженими контактами з кар’єрним радником, а у разі відсутності зв’язку – за телефоном гарячої лінії регіонального центру зайнятості.

Відповіді на поширення запитання громадян стосовно роботи служби зайнятості тут: https://www.dcz.gov.ua/help

Телефон гарячої лінії Полтавського обласного центру зайнятості:  066 8423187.