31.07.2020 | 12:01

До відзначення Всесвітнього дня боротьби з торгівлею людьми, 30 липня Решетилівською філією Полтавського обласного центру зайнятості проведений вебінар: «Безпечна міграція та протидія торгівлі людьми». Торгівля людьми – це глобальний злочинний бізнес, сучасна форма рабства, що грубо порушує права людини.

  Директор філії Оксана Ласько  ознайомила присутніх з основними ознаками торгівлі  людьми  та способами вербування.  

Тож, як вберегтися від трудового рабства:

  • в жодному разі не віддавайте свої документи посереднику з працевлаштування, роботодавцю, іншим незрозумілим особам;
  • якщо підписуєте договір іноземною мовою, обов’язково також має бути його офіційний переклад;
  • перед тим, як підписувати будь-які угоди, проконсультуйтесь у юриста;
  • при працевлаштуванні за кордоном, маєте оформити робочу візу, а не туристичну;
  • заздалегідь дізнайтеся та збережіть контакти найближчих до місця Вашого працевлаштування дипломатичних установ держави Україна, для того, щоб у разі необхідності звернутися по допомогу.

Інформацію та консультацію перед виїздом за кордон громадяни можуть отримати зателефонувавши на Національну “Гарячу лінію” з протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів:0-800-505-501(безкоштовно зі стаціонарних телефонів), 527 (безкоштовно з номерів Київстар, МТС, Life).

***     

30 липня Генеральною Асамблеєю ООН проголошено Всесвітнім днем протидії торгівлі людьми. Саме з цього приводу сьогодні 30 липня 2020 року в Чорнухинській районній філії Полтавського оболасного центру зайнятості ОЦЗ фахівцем Наталією Перелет проведений вебінар на тему «Протидія торгівлі людьми».

Термін «торгівля людьми» передбачає різні види та форми експлуатації людини, які наводяться як міжнародними нормативно-правовими документами, так і законодавством України.

Торгівля людьми – це одна із сучасних форм рабства, що включає в себе домашнє рабство, примусові шлюби, боргову кабалу, примусове зайняття проституцією чи участь у виготовленні порнографічної продукції, нестерпні форми праці тощо.

Для тих, хто мріє отримати гарну роботу за кордоном, слід звернути увагу на наступну інформацію: торгівці людьми діють через агенції з працевлаштування, фірми шоу-бізнесу та служби знайомств. Також вони розміщують неправдиві оголошення в газетах та на сайтах, звертаються з пропозиціями просто на вулиці, допомагають матеріально, щоб затягнути людину в боргову кабалу.

Для торгівлі людьми не існує кордонів. Але наше громадське усвідомлення цієї проблеми дуже важливе для всього суспільства сьогодні. Дотримуючись правил безпечної подорожі та дбаючи про свої права і власну безпеку – тільки так можна себе захистити.

***    

З нагоди проведення інформаційної кампанії, присвяченої Всесвітньому дню боротьби торгівлі людьми, Лубенською міськрайонною філією Полтавського обласного центру зайнятості  30.07.2020 року проведений інформаційний вебінар «Безпечна міграція та протидія торгівлі людьми».

Начальник відділу активної підтримки безробітних Теятна Манжара  ознайомила громадян з проблемою торгівлі людьми, яка поширюється у всьму світі. Приділили увагу вмінням розпізнати небезпеку вчасно, виявити шахраїв, які намагаються ошукати, та необхідності в разі потреби підготуватись до легального працевлаштування в іншій країні.

Розповіли й про інформаційно – роз’яснювальну роботу, яку проводить служба зайнятості у цьому напрямку. Надали інформацію щодо переваг легального працевлаштування, як в Україні так і за кордоном. Та повідомили,  можна звертатися громадянам України у разі виникнення скрутної ситуації.

***    

Яких тільки форм не набуває торгівля людьми: від трудової та сексуальної експлуатації до примусового вилучення органів й усиновлення/удочеріння з метою отримання неправомірної вигоди.

Тож на вебінарі в Чутовому, присвяченому безпечній міграції та протидії торгівлі людьми, шукачіам роботи надана інформація про методи попередження потрапляння до рук торговців.

Провідний фахівець з профорієнтації Чутівської районної філії полтавського обласного центру зайнятості Юлією Шейко ознайомила слухачів з елементами, ознаками, етапами та формами торгівлі людьми.

Особливу увагу доповідач звернула на виявлення ознак потенційної експлуатації при перегляді оголошень щодо працевлаштування, адже негативній ситуації краще запобігти, ніж боротися з її наслідками.

Надано інформацію щодо осіб, відповідальних за процедуру встановлення статусу особи, яка постраждала від торгівлі людьми, та контактних даних громадської організації “Світло надії”, що надає допомогу постраждалим  від торгівлі людьми.

Учасникам семінару надані також корисні контакти та посилання. 

 

***    

Для підвищення рівня обізнаності населення щодо проблеми торгівлі людьми, поширення важливої інформації про цю проблему та небезпеку, яку вона становить 30.07.2020 року провідний фахівець Хорольської районної філії Полтавського обласного центру зайнятості Аліна Дяченко провела інформаційний вебінар «Безпечна міграція та протидія торгівлі людьми».

Українці сьогодні шукають роботу за кордоном – самостійно або через агенції. Інколи вони мають успішні історії пошуку роботи та працевлаштування, однак часто потрапляють в дуже неприємні життєві ситуації ризикують власним здоров’ям та життям. І тому щоб не потрапити в подібну ситуацію, потрібно вміти розгледіти небезпеку заздалегідь.  Ведуча спрямувала захід на ознайомлення з ризиками на які наражаються наші співгромадяни, підвищила рівень поінформованості та усвідомлення гостроти проблеми торгівлі людьми, обговорила причини, форми, ознаки цього явища.

Тож організатори вебінару сподіваються, що такі заходи матимуть позитивний результат і застрерігатимуть від складних ситуацій.