24.03.2020 | 17:45

Як шукати роботу в умовах карантину?

Фахівці сектору рекрутингу та відділу організації працевлаштування населення Полтавської міськрайонної філії обласного центру зайнятості активно допомагають клієтам із пошуком роботи, але на ринку праці дещо загальмувалися процеси найму робітників. Карантин застав людей зненацька.

Співробітники філії теж зіткнулися з новими реаліями на ринку праці, але не припинили допомагати людям з пошуком роботи. Працевлаштуватися стало складніше, а більшість тих, хто зараз шукає роботу, бояться так нічого і не знайти.Та не треба опускати руки. Пропонуємо кілька способів, які допоможуть пристосуватися до нових реалій та зробити ваші пошуки успішними.

Створюйте відеорезюме та проявляйте креативність. Коли конкуренція на ринку праці висока, потрібно виділятися та намагатися привернути увагу роботодавця до своєї кандидатури, а відеорезюме допоможе вам це продемонструвати. До того ж воно зекономить час і ваш, і роботодавця.

Пам'ятайте, що резюме у відеоформаті потрібно готувати набагато ретельніше друкованої версії, тому вам знадобиться більше часу та сил. Не робіть цього нашвидкоруч. Тож перш ніж створити відеорезюме, добре його продумайте. Найголовніші поради з його створення ви можете знайти в інтернеті або запитати у наших фахівців, які допоможуть та порадять, навіть дистанційно.

Розсилайте своє резюме онлайн не забувайте про супровідний лист. У ньому коротко викладіть свою мотивацію працювати саме у цій компанії у цей складний період. Запевніть роботодавця, що на вас не вплинула паніка та ви готові продуктивно працювати за будь-яких умов.

Телефонуйте та спілкуйтеся з HR-менеджеріом. Спочатку обов'язково поцікавтеся, чи зручно йому розмовляти та чи потребує компанія зараз фахівців. Якщо отримаєте позитивну відповідь, запропонуйте рекрутеру переглянути резюме та продовжити розмову далі. Наприклад, запропонуйте співбесіду онлайн

Спілкуватися у відеоформаті можна за допомогою популярних програм Skype, Viber, FaceTime (якщо і у вас, і у рекрутера смартфони на базі iOS), Facebook Messenger. Є й інші програми та сервіси, які дозволяють спілкуватися колективно, тож якщо з вами захочуть поспілкуватися декілька представників компанії (наприклад, рекрутер, керівник відділу, директор) – можете запропонувати їм Google Hangouts Meet, Zoom або Microsoft Teams. Детальна інструкція з використання цих сервісів та підготовки до відеозустрічі доступні в мережі інтернет, а також не забувайте, що фахівці служби зайнятості можуть вам допомогти та порадити дистанційно.

Пам'ятайте, що до онлайн-співбесіди також потрібно готуватися, навіть більше, аніж до звичайної. Адже тут вам необхідно потурбуватися про задній план: він має бути нейтральним, без килимів на стінах та брудного посуду в раковині. Також не забувайте про фоновий шум: не має бути чутно ані музики, ані телепередач, ані ваших улюблених серіалів, ані дітей чи інших членів сім'ї. Створіть максимально ділову обстановку, домашній халат змініть на звичний для офісу одяг та не забувайте посміхатися в камеру свого монітору.

 У зв'язку із жорсткими карантинними заходами багато людей  залишилися без роботи. Але є галузі, на які попит значно зріс. Тож, якщо ви ніяк не можете сидіти вдома, подумайте, що могли б робити, поки все не стане на свої місця. До прикладу, на період карантину значно більше шукають нянь для маленьких дітей. Якщо ви маєте педагогічну освіту або точно впевнені, що ця робота вам підійде, чому б не спробувати? Перегляньте всі наявні вакансії та оберіть, що до смаку саме вам.

Головне на сьогоднішній момент – це збереження здоров'я, тому всім нам необхідно пристосовуватися до нових умов. Бажаємо завжди залишатися позитивними в будь-якій ситуації та активно здійснювати пошук роботи навіть сьогодні.