11.05.2021 | 17:05

Клієнти служби зайнятості на тематичному вебінарі дізналися, як запобігти торгівлі людьми і не стати жертвою трудового рабства. 

Слухачі зокрема отримали інформацію про те, як вербують заробітчан торгівці людьми та що треба робити, щоб не потрапити у їхні тенета, та поради, як подбати про власну безпеку перед виїздом за кордон, у тому числі на роботу. 

Днями такий вебінар пройшов у Козельщинськиій районній філії Полтавського обласного центру зайнятості.

За допомогою платформи Zoom провідний фахівець Козельщинської районної філії обласного центру зайнятості Марина Касай спільно із старшим інспектором Козельщинського районного сектору філії Центру пробації в Полтавській області Іриною Жадан та начальником відділу «Козельщинське бюро правової допомоги» Аліною Юрченко провели  інформаційний вебінар на актуальну тему «Торгівля людьми. Права та обов’язки трудових мігрантів» для  клієнтів центру зайнятості.

Під час вебінару Ірина Жадан проінформувала слухачів про торгівлю людьми, яка є злочинним видом діяльності і про те, що жертвами даного злочину можуть бути як чоловіки, так і жінки, і діти. Старший інспектор уповноваженого органу з питань пробації зосередила увагу присутніх на тому, що в Україні відбувається значне зростання кількості випадків торгівлі людьми з метою трудової та сексуальної експлуатації, примусового жебрацтва та примусового втягнення у злочинну діяльність.

Слухачі отримали інформацію про те, як вербують своїх майбутніх жертв торгівці людьми та що треба робити, щоб не потрапити у їхні тенета, отримали поради, як подбати про власну безпеку перед виїздом за кордон.

 Аліна Юрченко, в свою чергу, надала роз’яснення учасникам семінару про те, які права гарантує держава трудовим мігрантам, а саме: права трудових мігрантів на належні умови праці, винагороду, відпочинок і соціальний захист; право на пенсійне забезпечення; право на визнання здобутої за кордоном освіти; право на підтвердження результатів неформального професійного навчання; право утворювати за кордоном громадські об’єднання; право на отримання від органів Державної міграційної служби України необхідної особі інформації тощо.

«Щоб не втратити свободу, уберегти себе та своїх рідних та не втрапити у пастку вербувальників, треба пам’ятати, що в Україні надається державна підтримка особам, які стали жертвами торгівлі людьми, та особам, які мають намір виїхати за кордон з метою працевлаштування. Крім того, будь-яку інформацію, що стосується торгівлі людьми та міграції, контакти обласних громадських організацій та виїзду за кордон можна отримати, зателефонувавши на Національну гарячу лінію з протидії торгівлі людьми – «527» - безкоштовно з мобільних телефонів та «0800505501» – безкоштовно зі стаціонарних.

Впровадження службою зайнятості таких інформаційних вебінарів не лише заощаджує час осіб, які шукають роботу, а й дбає про їхню безпеку, здоров’я та додає обізнаності в загальних питаннях зайнятості, - наостанок додала Ірина Жадан.