02.12.2020 | 08:37

Віддай світу найкраще, що маєш, і натомість одержиш жорстокий удар.

І все ж, віддай світу найкраще, що в тебе є!

1 грудня, в рамках відзначення Міжнародного дня людей з інвалідністю, у Полтавському коледжі нафти і газу Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» пройшов ОНЛАЙН-УРОК доброти за темою «Я особлива дитина, Я - янгол з одним крилом. Будьмо милосердними!».

Організаторами заходу стали:

- ВЕРБОВА Юлія Володимирівна, заступник директора з виховної роботи

- МИКИТЕНКО Галина Василівна, викладач комп’ютерних дисциплін

Захід відбувся у форматі відеоконференції на Платформі ZOOM.

Участь у ньому взяли студенти та викладачі коледжу, Тамара Сохацька, заступник директора - начальник  відділу організаційної роботи та архівної справи Полтавського обласного центру зайнятості; Микола Окара, начальник відділу організації профорієнтації Полтавського обласного центру зайнятості та Владислав Кривоспицький, провідний фахівець з питань зайнятості відділу активної підтримки безробітних Полтавської міськрайонної філії.

Підлітки з особливими потребами, як ніхто інший, люблять свята, на яких радісно й весело, адже, незважаючи на вади, вони живуть  життям, наповненим радощами та сподіваннями.

Люди з інвалідністю для багатьох здорових громадян можуть стати взірцем, тому що вони цінують життя, кожну його хвилину, вони своєю сміливістю, наполегливістю, життєлюбством показують усім нам, як треба жити.

«Щороку, на початку грудня, у Міжнародний день людей з особливими потребами, ми разом з усією світовою спільнотою ще раз переосмислюємо все, що зроблено на підтримку таких людей і консолідуємо наші зусилля задля їх гармонійної інтеграції у сучасне суспільство»,  - такими словами розпочала  урок доброти викладач комп’ютерних дисциплін Галина Микитенко.

На уроці відзначалося, що Міжнародний день людей з особливими потребами не є святом, а покликаний привернути увагу до проблем цих людей, захисту їхніх прав, гідності і благополуччя, акцентує увагу суспільства на перевагах від участі осіб з інвалідністю у політичному, соціальному, економічному і культурному житті країни.

Держава взяла на себе і виконує конкретні зобов’язання щодо матеріального забезпечення осіб з інвалідністю створення для них необхідних правгових, соціально-побутових умов життя, надала ряд пільг, конституційно гарантувала рівні з іншими громадянами можливості для участі у економічній, політичній і соціальній сферах життґя суспільства.

Викладачі навчального закладу не залишаються байдужими до таких людей, тим більше, що студенти з особливими потребами навчаються в коледжі. Педагоги роблять все можливе, щоб інтегрувати таких молодих людей  у суспільство. Такі студенти в стінах коледжу не почувають себе особливими,  навчаються на рівні з усіма, беруть участь у заходах, які  організовує коледж.

Міжнародний день людей, які мають особливі потреби - час для підбиття підсумків зробленого для цієї категорії громадян, аналізу фактичного становища людей з обмеженими фізичними можливостями в суспільстві і визначення планів на майбутнє щодо поліпшення їхнього життєвого рівня.

Адже вони потребують належного ставлення до себе - хочуть жити повноцінним життям, вільно пересуватися, мати змогу відвідувати бібліотеки, кінотеатри, концерти, не відчувати дискримінації у працевлаштуванні.

Під час уроку  учні порушили  проблеми милосердя, доброти, чуйності, співпереживання, уміння розділити чужий біль, вчасно підтримати у важку хвилину, розрадити в різних ситуаціях.

Саме  милосердя  спрямоване  на порозуміння між людьми, взаємодопомогу, підтримку одне одного. Вони породжують радість, задоволення, повагу, любов.

Кожен із присутніх вже думав про своє подальше життя та професійне майбутнє. А для того, щоб ознайомити учнів коледжу із переліком послуг, що їх надає громадянам Державна служба зайнятості, до розмови долучився Владислав Кривоспицький.

Він розповів молоді, що Державна служба зайнятості надає широкий спектр послуг, у тому числі профорієнтаційних, тим, хто хоче знайти чи змінити роботу, змініти напрям своєї профеcійної діяльності, або підібрати працівника.

Головним принципом діяльності Державної служби зайнятості є максимальна допомога людині, яка звертається до фахівців служби, це ІНДИВІДУАЛЬНИЙ ПІДХІД до оцінки потреб і можливостей кожної людини та надання максимальної допомоги у працевлаштуванні й укомплектуванні вакансії.

Для цього фахівцями районних філій зайнятості та нашими соціальними партнерами проводяться різноманітні заходи (семінари, тренінги, зустрічі з роботодавцями).

В умовах карантину, для зручності та ефективності використання часу клієнтів служби зайнятості, зменшена кількість семінарів для обов’язкового відвідування.

Проте, побільшало семінарів, які проводяться в режимі ОН-ЛАЙН на Платформі ZOOM та на інших освітніх платформах, які використовують в роботі фахівці Державної служби зайнятості.

Працівники Державної служби зайнятості радять клієнтам активно використовувати електронні СЕРВІСИ Державної служби зайнятості.

- Сайт Державної служби зайнятості (https://www.dcz.gov.ua/)

- Освітній портал Державної служби зайнятості (https://skills.dcz.gov.ua/)

- Платформа профорієнтації та розвитку кар’єри «Моя професія. - Консультаційна мережа» (https://myprofession.com.ua/)

- Платформа з профорієнтації та розвитку кар’єри Державної служби зайнятості

(http://profi.dcz.gov.ua/)

- Портал «ДІЯ» (https://diia.gov.ua/)

- PROMETHEUS - український громадський проект масових відкритих онлайн-курсів (https://prometheus.org.ua/)

- Міжнародна освітня Інтернет-платформа COURSERA

(https://www.coursera.org/)

Використання інформаційних матеріалів вищевказаних електронних сервісів суттєво підвищує конкурентоспроможність громадян на ринку праці, допомагає їм здобути нові знання та досвід.

Також Владислав Кривоспицький розповів студентам про ПОСЛУГИ, які отримує клієнт при зверненні до Державної служби зайнятості та ІНФОРМАЦІЮ, з якою можуть ознайомитися громадяни при зверненні.

Всі послуги та інформація Державною службою зайнятості надаються БЕЗКОШТОВНО!

У пошуку роботи вам допоможе консультація кваліфікованих фахівців Державної служби зайнятості; найбільша в країні оперативна база даних про вільні робочі місця та вакантні посади в будь-якому регіоні України, якою ви зможете скористатися при зверненні до районної філії (центру зайнятості); інформація сайту державної служби зайнятості www.dcz.gov.ua; участь у ярмарках вакансій, презентаціях підприємств та професій, інших заходах за участю роботодавців, які організовує та проводить Державна служба зайнятості. 

«Запам’ятайте такі слова: «Людина живе лише один раз, і так хочеться залишити добрий слід на згадку про себе. І щоб не сталося в житті у кожного з Вас, завжди пам’ятайте, що Ви живете на планеті Земля і носите ім’я Людина. А Людина починається з добра. І творити добро - означає бути щасливим», - такими словами підсумувала проведений урок Юлія Вербова, заступник директора коледжу з виховної роботи.