13.06.2018 | 13:27

Фахівці Шишацької районної філії Полтавського ОЦЗ спільно з фахівцями відділу агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів райдержадміністрації проводять роз’яснювальну роботу з місцевим населенням в питанні розвитку кооперації в нашому районі.

Така діяльність проводиться не випадково, так як в останні роки в Україні активізувалася робота з поширення кооперативного руху. Кооперація та соціальне підприємництво – це правильний шлях розвитку сучасної України, тому що це – формування середнього класу, зміна схем руху фінансових потоків для добробуту і для розвитку місцевої інфраструктури, а також самореалізація людей та потенціалу сільських жителів.

За ініціативи директора Шишацької районної філії Полтавського ОЦЗ Білаш Е.В., головою Ковалівської сільської ради Нос Н.М. організовано зустріч з місцевими жителями по питанню розвитку кооперації, яка вимагає, щоб люди були правильно організовані по інтересах та спеціалізаціях на вирощування сільськогосподарських культур, які є затребуваними на українському ринку. Виїзне засідання Клубу «Від самопізнання до самореалізації» з жителями с.Ковалівка, 8 червня 2018 року, проведено фахівцями районної філії Полтавського ОЦЗ спільно з начальником відділу агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів Шишацької РДА Шаповал І.Б., яка детально розповіла про умови створення кооперативів, про фінансову підтримку, передбачену Програмою розвитку та підтримки аграрного комплексу Полтавщини за пріоритетними напрямками на період до 2020 року.

Інформаційно – роз’яснювальна робота фахівців філії направлена на самозайнятість громадян, шляхом створення сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів та отримання додаткового заробітку. На засідання Клубу зібралися жителі села, які хочуть отримувати додатковий дохід за допомогою вирощування малини, смородини, фруктових дерев, інших культур. Головне, щоб було бажання селян і все у них вийде, тому що їхня сільський голова має багато ідей по розвитку села, створення  нових робочих місць і уже плідно працює в цьому напрямі. Вона неодноразово зверталася за допомогою до фахівців районної філії, до фахівців відділу агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів райдержадміністрації в отриманні фахової консультації по питанню розвитку кооперативу та сучасного міні виробництва. Зустріч була цікавою, змістовною, проходила в формі дискусії. Сільськогосподарська обслуговуюча кооперація це шлях до підвищення рівня життя на селі. Люди хочуть жити і працювати в Україні.