14.03.2019 | 17:01

Важливим партнером для служби зайнятості є роботодавець, від успішної співпраці з яким залежить результат — працевлаштування осіб, які шукають роботу. Аби знизити напругу на місцевому ринку праці, фахівці Кобеляцької районної філії Полтавського обласного центру зайнятості постійно проводять моніторинг, вивчаючи професійний склад незайнятого населення.

Для діалогу з жителями тих сіл, на території яких немає ринкоутворюючих підприємств, фахівці служби зайнятості неодноразово запрошували роботодавців свого району, інших районів Полтавської та сусідніх областей. Відсутність транспортного сполучення, незручне для інвесторів розташування населених пунктів ускладнювало вирішення питання зайнятості для жителів Чорбівської та Червоноквітівської сільських рад. Кілька років поспіль звідси виїжджає молодь, а з тих, хто залишився, робота є не у кожного.  Потрібні докорінні зміни, що створять умови для розвитку цих сіл. Важливо не просто задіяти людей на роботи сезонного характеру, а зробити зайнятість стабільною. Але з чого почати?

     12 березня 2019 року за ініціативи директора Кобеляцької районної філії Наталії Хейлик та за сприяння директора Полтавського обласного центру зайнятості Катерини Клавдієвої організована та проведена виїзна презентація роботодавця для жителів названих сільських рад.

 Катерина Данилівна представила керівників ТОВ “Говтва-текс” – Олександра Володимировича Ярмошевича, Олега Дмитровича Бондаренка як відповідальних, чесних і порядних роботодавців, котрі  впевнено закріпились на ринку праці області, маючи кілька виробничих цехів в Решетилівці та Зінькові. 

Гості ознайомили присутніх з умовами праці, рівнем оплати, перспективами розвитку та особливостями виробничого процесу швейного підприємства.

 В ході обговорення з жителями сіл порушувались питання професійного відбору на робочі місця та можливості підвищення кваліфікації в Полтавському центрі професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості.  Присутня на заході методист цього навчального закладу Лілія Жила детально роз'яснила присутнім умови навчання за професіями “швачка”, “закрійник” і “кравець”.

З головами сільських рад керівники підприємства обговорили питання облаштування приміщення для швейного цеху. Місцевих мешканців, яких зацікавила пропозиція роботодавця, запросили відвідати виробництво для подальшої організації професійного навчання та працевлаштування.