14.08.2018 | 16:20

       9 серпня 2018 року в Решетилівській філії Полтавського обласного центру зайнятості відбулося чергове засідання Клубу для безробітних «Зміни себе: стань успішним в цьому житті» на тему «Виховання без ляпаса». До роботи в клубі долучилися соціальні партнери з Решетилівського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді,  провідний фахівець соціальної роботи Яна Гречко.

        Засідання  розпочала керівник Клубу Юлія Джос. Для більшості вплив сім'ї є основним джерелом  виховання, в процесі якого формуються принципи соціальної взаємодії, що зберігаються упродовж усього життя. Отримуючи ляпас, дитина розуміє, що насильство дозволене  і так можна вирішувати певні життєві питання. Для суспільства це небезпечно тим, що діти, які були жертвами або свідками жорстокого поводження з дитиною, переносять цей негативний досвід до власного життя. Ляпас принижує (дитина мусить визнати перевагу сильнішого дорослого), а принижена  особистість  втрачає віру у свої можливості. 

        Далі засідання продовжила   Яна  Гречко, яка  розповіла про те, що діти, які живуть в умовах жорстокого поводження, неминуче травмуються поєднанням надмірної, некерованої стимуляції та браком справжнього захисту й підтримки з боку осіб, які мають піклуватись про дитину. Як наслідок, відбуваються не лише серйозні викривлення психосексуального розвитку дитини, а й порушується розвиток базового почуття себе як особистості, адекватного оцінювання реальності. Така сім’я виховує  потенційного агресора чи жертву - людину, яка вважає за норму, що інших можна принижувати, а, «за необхідності», й бити. У результаті насильства дитині завдають тяжких травм, які мають згубні наслідки для її подальшого фізичного та психічного здоров’я, до того ж хлопці страждають не менше за дівчат.

      Також, фахівець зупинився на темі «Патронатна сім’я». Патронат над дитиною - це комплексна послуга, що передбачає тимчасовий догляд, виховання та реабілітація дитини в сім’ї патронатного вихователя на період подолання дитиною, її батьками або іншими законними представниками складних життєвих обставин. Тільки у сім’ї дитина може всебічно, гармонійно розвиватися. Обговорювалися питання Порядку створення та діяльності патронатного вихователя, влаштування та перебування дитини в сім'ї патронатного вихователя.

       Кожен із учасників мав можливість поставити запитання, отримати повну та змістовну відповідь.

       На завершення зустрічі учасники поділились враженнями від семінару та побажаннями. Засідання Клубу пройшло в дружній атмосфері, всі учасники  були активними та відвертими.