21.07.2021 | 11:19

Під час дводенного Форуму експерти обговорюють питання щодо можливостей повернення українських заробітчан в Україну, державні програми з подолання безробіття, зміни на ринку праці через пандемію коронавірусу.

Також йтимеся про новий Трудовий кодекс, цифровізацію, як невід'ємну складову сфери трудових відносин, про Європейську соціальну хартію і Конвенцію Міжнародної організації як орієнтири для забезпечення соціальних стандартів та зайнятості населення. 

20 липня 2021 року заступник директора Державного центру зайнятості Артем Ріпенко став учасником другої сесії «Державні програми для подолання безробіття» Всеукраїнського Форуму «Україна 30. Трудові ресурси», який проходить у Києві 20-21 липня.

Учасниками другої сесії «Державні програми для подолання безробіття» також стали заступник керівника Офісу Президента Юлія Свириденко, заступник Голови Державної служби України з питань праці Ігор Дегнера, координатор національної програми «Велике будівництво» Юрій Голик та народний депутат Олексій Устенко.

Під час свого виступу Артем Ріпенко зазначив, що поступове відновлення економіки супроводжується зростанням попиту роботодавців на працівників та збільшенням кількості вакансій. Проте їх кількість ще є недостатньою для працевлаштування всіх охочих працювати, повідомляє Державна служба зайнятості

Детальніше тут: У Києві стартував Форум «Україна 30. Трудові ресурси» | Державний центр зайнятості (dcz.gov.ua)

Водночас має місце значний професійний дисбаланс між вакансіями та шукачами роботи, для зменшення якого Державна служба зайнятості забезпечує професійне навчання безробітних з урахуванням потреб роботодавців за затребуваними професіями. Так, у І півріччі 2021 за сприяння Державної служби зайнятості 53 тис. безробітних проходили професійне навчання, з них 30 тис. осіб в 11 центрах  професійно-технічної освіти служби зайнятості. Відповідно до сучасних вимог професійне навчання організовується з використанням елементів дистанційного та дуального навчання.

Для забезпечення кращої доступності до послуг служби зайнятості, зокрема з професійного навчання, служба активно діджиталізує  сервіси, працює над удосконаленням наявних та напрацюванням нових форм та методів роботи.

«Сьогодні в Державній службі зайнятості функціонують 11 центрів професійно-технічної освіти, які за перше півріччя навчили 53 тис. безробітних за 95 робітничими спеціальностями. Ми намагаємося диверсифікувати та впроваджувати нові короткострокові семінари та курси. Ці спеціальності адаптуються до викликів та потреб сьогодення. Сільське господарство є галуззю, в якій спостерігаються певні позитивні зрушення щодо зменшення кількості вакансій. Проводяться короткострокові семінари з IT-напрямків, з вивчення окремих програмних продуктів, наприклад, Autocad. В цілому ми бачимо і розуміємо, і прогнозуємо в межах своїх можливостей зміну в структурі ринку праці, яка може відбутися після пандемії. Багато процесів переходять в онлайн-формат, що здатне зекономити час з боку як викладача, так і слухача, який стане майбутнім спеціалістом та професіоналом. Сподіваємося, що будуть затребувані професії онлайн-викладачів, IT-спеціалістів та психологів, які будуть допомагати людям виходити з кризи», - зазначив Артем Ріпенко, повідомляє Всеукраїнський Форум Україна 30 

«Ринок праці – це дзеркало економіки будь-якої країни. Якщо страждає економіка, то це відчуває на собі ринок праці. Це зрозуміло. Ринок праці не стояв осторонь від коронавірусної кризи, яку переживав і переживає весь світ», - підкреслила начальниця управління надання послуг населенню Департаменту реалізації політики зайнятості Державного центру зайнятості Інна Бондіні, виступаючи на Всеукраїнському Форумі «Україна 30. Трудові ресурси».

«Найбільші зміни відбулися в минулому році, коли ми бачили пусті вулиці, зачинені магазини, установи і підприємства. Звичайно, це позначилося на ринку праці. Саме у період з березня по травень, коли були найжорсткіші карантинні обмеження, до служби зайнятості щоденно зверталися від 7 до 10 тисяч людей», - повідомила вона.

Для порівняння вона розповіла, що сьогодні до служби зайнятості звертаються 1,5-2 тисячі  українців.

«Ми розуміємо, що ситуація змінилася і змінилася на краще. Що відбулося у 2020 році? Зачинилися підприємства, деякі так і не відновили роботу, хоча планували, і люди звільнялися з роботи. Хтось втрачав роботу, хтось звільнявся за домовленістю тимчасово. Зачинилися кордони, трудові мігранти повернулися до країни. Що робити? Всі зверталися до служби зайнятості. Ці декілька причин дали ту ситуацію з такою великою кількістю звернень», - розповіла Інна Бондіні. Про це повідомляє Всеукраїнський Форум Україна 30

Довідково.

Форум «Україна30» є дискусійним майданчиком, на якому представники влади всіх рівнів, експертного середовища, громадянського суспільства та міжнародної спільноти піднімають низку проблем, які потребують виважених рішень.

Форум також є можливістю для пояснення позицій різних сторін, логіки в ухваленні ініціатив, пошуку тактик та стратегій у розробці дорожніх мап з питань що розглядає форум.