19.12.2019 | 10:05

Кожний із нас мріє про те, щоб  улюблена справа приносила не лише задоволення, а  ще й  заробіток. Офісні працівники після восьмигодинного робочого дня змінюють род діяльності: печуть тортики чи вишивають картини бісером. Дехто думає,  чому б не заснувати свій бізнес і не заробляти тим, що подобається. Та зважуються на це не всі. 

Маючи  основне місце роботи, своїм хобі  –  рукоділлям, зокрема вишиванням на машині, Олена займалася у вільний час,  щоб відпочити від різних турбот та повсякденної рутини. Та життя внесло свої корективи:  у зв’язку із ліквідацією підприємства жінка залишилася без роботи та звернулась за допомогою до Миргородської міськрайонної філії Полтавського обласного центру зайнятості.

Ідея бізнесу визрівала давно. Раніше, задумуючись  над тим, щоб всупереч стереотипам піти з роботи, яка не так вже й подобалася, та почати власну справу, вагалась, бо не  мала  впевненості: чи  готова до змін або ж просто втомилася, вигоріла?.. Тепер для заняття улюбленою справою стало більше часу.  З часом клієнтка визначилася, чим займатись. Фахівці філії допомогли безробітній об’єктивно оцінити свої здібності та можливості, надали консультації щодо переваг і недоліків ведення підприємницької діяльності.

Підтримуючи прагнення клієнтки служби зайнятості  виявити свій підприємницький талант (самостійність, незалежність), реалізувати власну ідею, уникнути тривалого безробіття –  дійшли спільної думки , що  однією з активних форм підтримки безробітної стане надання їй одноразової допомоги для відкриття підприємницької діяльності.

На засіданні комісії з питань надання одноразової допомоги по безробіттю для організації підприємницької діяльності Олена Довгаль вдало захистила бізнес-план, презентувала свої вироби,  та  отримала цільову матеріальну підтримку на розвиток власної справи і можливість  легально надавати свої послуги.

Тож сьогодні майстриня  продовжує займатись  власною справою,  розвиває її, втілює в життя нові ідеї,  має коло постійних клієнтів. Це нелегка праця, адже треба підготувати дизайн до вишивки, розмістити малюнок на тканині, слідкувати за тим, як з’являється зображення та багато іншого. Все має бути добре продумано. 

 Її роботи різноманітні: це не лише вишивка  на  готових виробах  (одязі, рушниках, серветках), а й їхній ремонт, реставрація, оновлення. Також із якісних матеріалів майстриня здійснює пошив нових виробів (скатертин, фартухів, ковдр для немовлят, подушок,  дитячих кошиків для іграшок, вишиванок, екосумок, тощо), доповнює  їх вишивкою за індивідуальним замовленням, деякі існують в одному екземплярі і є абсолютно унікальними.

Так хобі для жінки стало власною справою, нехай невеликою, але своєю, улюбленою, яка приносить задоволення і заробіток.