20.08.2018 | 16:13

Літні канікули – час відпочинку та веселощів. Нові знайомства, друзі, подорожі, ігри. Але відпочинок для школярів повинен стати ще змістовнішим завдяки можливості отримати ще більше цікавої та корисної інформації.

Учні загальноосвітніх шкіл із великим задоволенням відвідують позаміські заклади оздоровлення та відпочінку, де прагнуть завдяки різноманітним екскурсіям, зустрічам, іграм та вікторинам розширити свій кругозір, дізнатися багато нового і корисного.

Саме це за мету ставить профорієтаційна складова в роботі служби зайнятості з учнівською молоддю.

Молодій людині дуже важко в сучасному світі правильно зорієнтуватися в майбутній професії без порад кваліфікованих фахівців, а саме психологів, профконсультантів, соціологів. Суспільству потрібні фахівці різних професій. Тому обираючи професію, необхідно узгодити свій професійний вибір з потребами сучасного ринку праці та потребами роботодавців у кваліфікованих кадрах.
Саме на юнацькі роки випадає один з найбільш відповідальних життєвих виборів - вибір професійного шляху, який має вагоме значення для всього подальшого життя. Свою майбутню професію юнаки та дівчата мають обрати ще задовго до останнього шкільного дзвоника і тут замало порад батьків, вчителів, друзів – необхідна допомога кваліфікованих спеціалістів. 

Відповідно до заздалегіть спланованому графіку проведення профорієнтаційної роботи в позаміських дитячих закладах оздоровлення та відпочинку у дитячому оздоровчому таборі «Молода гвардія», що в с. Зінці Полтавського району, відбулася виїзна профорієнтаційна акція за участю фахівців Полтавської міськрайонної філії Полтавського обласного центру зайнятості та управління у справах сім’ї, молоді та спорту виконавчого комітету Полтавської міської ради.

Метою заходу стало розширення інформованості дітей про світ професій та надання профорієнтаційної допомоги у свідомому професійному самовизначенні, популяризації та підвищенні престижу робітничих професій.

У заході взяли участь 45 дітей. Фахівці міськрайонної філії розповіли про професії, які користуються сталим попитом на сучасному ринку праці, ознайомили зі спектром соціальних послуг, надавали поради школярам щодо правильного вибору професії.

Загалом захід пройшов в атмосфері допитливості та запальних емоцій. Підростаюче покоління активно приймало участь у всіх запропонованих профорієнтаційних конкурсах.

Для початку, діти «розігрівалися» загадками та ребусами, що стосувалися характеристик професій: чи то загадки були надто легкими, чи з іншої причини, але відповіді на них займали лише декілька секунд.

Наступним став конкурс «Художник», де учасникам пропонувалося зобразити на папері менеджера та перукаря.

Під час гри «Ромашка» діти за допомогою пантоміми мали продемонструвати представників професій: будівельник, швачка, рятувальник, продавець, кухар, офіціант, лікар.

Не менш цікаво та жваво відбулися: загадковий «марафон професій», конкурси «Що не крок, то професія», «Підбери предмети праці до професії», «Хто чим займається?», «Поясни значення професії», «Яка професія най-най…», «Хто найбільше знає професій».

Далі юні «кухарі» вирішували питання складання меню популярних нині страв: борщу та олів’є. Діти брали участь і в інших конкурсах та вікторинах, зокрема «Пізнай професію», «Дизайнер-модельєр», «Врятуй хлопців» та інші. Взагалі участь у конкурсах, що стосувалися роботи в парах, наочно продемонстрував учасникам, наскільки важливою часом буває співпраця.

Усі учасники профорієнтаційного заходу отримали заряд позитивних емоцій та подарунки, які були надані добрими соціальними партнерами служби зайнятості - управлінням у справах сім’ї, молоді та спорту Полтавського міськвиконкому.

А ми впевнені, що праця фахівців служби зайнятості надасть впевненості дітям та допоможе чітко і виважено в подальшому зорієнтуватися у світі професій.

Обмінюючись враженнями, діти щиро зізнавалися, що отримали багато нової та корисної інформації, більше дізналися про свої можливості та перспективи щодо дорослого професійного життя.

А попереду новий навчальний рік. Профорієнтаційна робота набирає нових обертів – в школах та в громадах: з дітьми, педагогами та батьками.