23.08.2016 | 10:39

20 серпня 2016 року у місті Полтава був реалізований, унікальний за своїм змістом соціальний проект «Місто професій».

Організатором заходу став Міжнародний діловий журнал Community club.

 «Місто професій» - це національний, соціальний та профорієнтаційний проект, що дає можливість кожній дитині спробувати себе в різних професіях.

Мета проекту - дати можливість кожній дитині доторкнутися до світу дорослих та спробувати себе у різних професіях.

Зі слів організаторів, основне завдання профорієнтаційного фестивалю - донести дітям розуміння яким привабливим та яскравим є світ професій.

Наступне завдання - показати, як влаштована держава: для того, щоб отримати  заробітну плату - потрібно працювати та як правильно зробити професійний вибір.

Цьогоріч на фестивалі у Полтаві було представлено 97 професій: лісоруб, рятувальник, пожежник, фармацевт, художник, вибухотехнік, інспектор патрульної служби, декоратор, лікар, соціальний працівник, криміналіст, перукар, археолог, ветлікар, автослюсар, продавець, банкір, кухар, актор, модель, кравчиня та багато інших.

Самих винуватців свята відвідало захід близько 1 тисячі дітей.

Профорієнтаційна спрямованість заходу у вигляді гри надає можливість отримати максимальний ефект задля розуміння дитиною значущості тієї чи іншої професії.

Організатори та учасники заходу намагалися дати дітям зрозуміти для себе, що всі професії важливі і потрібні, адже вони і не усвідомлюють наскільки багатогранні та цікаві професії існують.

«Я впевнена, що, коли людина займається своєю улюбленою справою і робить те, що їй до душі, ми, як результат, отримуємо якісний інтелектуальний або виробничий продукт. Упевнена, якщо ми будемо йти саме цим шляхом, то через 10-15 років отримаємо таку собі «націю свідомого вибору», де кожен займатиметься улюбленою справою», - зазначила керівник організаційного комітету фестивалю Альона Полішук.

На вході до імпровізованого «Міста професій» ще до початку дійства сформувалася черга, в якій активно обговорювали, які ж із запропонованих професій варто обрати?

Вже о 12.00 годині життя в «Місті професій» активно вирувало.

Гостей свята реєстрували: вони отримували паспорт з доволі патріотичною обкладинкою у синьо-жовтій гамі кольорів.

Замість фотокартки в іграшковому паспорті дітлахи мали змогу намалювати власний портрет.

В паспорті зазначалося ім’я та прізвище власника. Саме туди записували професії, у яких себе спробував учасник. Кожен старанний «працівник» після невеликого випробувального завдання обов’язково отримував «заробітну платню» у вигляді спеціальної валюти - гривників. За чесно зароблені гроші кожна дитина могла купити собі щось у крамниці солодощів та подарунків, що розміщувалася також на території містечка.

Після короткого майстер класу від фахівців своїх галузей діти приступали до «роботи».

Дійство на фестивалі «Місто професій» справді зачаровувало, адже все було організовано на вищому рівні - професійна уніформа для дітей, оформлення стендів, іграшкові атрибути професій та цікаві конкурси. Повз пробігали «поліцейські», «фармацевти», «лікарі».

Участь у профорієнтаційному фестивалі «Місто професій» взяла і Полтавська обласна служба зайнятості.

Окрім традиційних форм роботи Полтавським міським центром зайнятості, у роботі з дітьми під час проведення заходу впроваджувалися нові інтерактивні форми профорієнтаційної роботи.

Фахівці Полтавського міського центру зайнятості запропонували відвідувачам заходу взяти участь у конкурсах: «Знайди назви професій у вірші», «Чи знаєш професії?», «Чи вийде з Тебе справжній «хакер?», «Хто найкращий кухар?», Конкурс медсестер «Рятуймо хлопців», «Відгадай професію» та рухливих іграх: «Повітряні кульки», «М’яч плюс професія або хто назве більше професій?», «Подумай і вибери те, що, на твою думку, необхідно  школяреві для отримання професії».

Під час роботи фахівців з профорієнтації з дітьми останні, в ігровій формі, мали можливість ознайомитися з поняттям «професія», розмаїттям спеціальностей, формулою вибору майбутньої трудової діяльності.

Також відвідувачам було запропоновано пройти профдіагностичне обстеження з метою визначення професійних здібностей та нахилів із застосуванням  профдіагностичних методик.  

Досвідчені фахівці Полтавського міського центру зайнятості ознайомили відвідувачів заходу із типовими помилками при виборі професії.

Загалом, відвідувачі павільйону Державної служби зайнятості дізналися багато цікавого і корисного щодо можливостей вибору професії та мали можливість усвідомити, що правильний вибір професії - це запорука подальшого власного успіху у житті.

Головне управління державної служби України з надзвичайних ситуацій у Полтавській області активно презентувало професію рятувальника. Зокрема, роботу піротехнічної групи.

Акцент був спрямований на те, щоб дитина сама спробувала, як це перебувати у бронежилеті, захисній касці, як себе поводити з міношукачем.

Також рятувальники дали змогу дітям відчути себе справжніми пожежниками. В цьому дітям допоміг рятувальний автомобіль та рятувальне обладнання, яким користуються рятувальники під час будь-якої надзвичайної ситуації.

А головне, що справа знайшлась для всіх: від самих маленьких 4-6 років до підлітків. Малеча зачаровано дивилася на всі дійства, гралася з тваринками, роздивлялась і «бібікала» в машинах то поліцейського, то пожежника. А старші вже входили в конструктивний діалог.

Сумлінні «працівники» отримували заробітню плату, яку мали можливість витратити в крамниці солодощів та подарунків, розташовану на території «Міста Професій».

Отже, ми маємо надію, що участь у профорієнтаційному святі «Місто професій» запам`ятається Полтавським дітлахам надовго.