26.02.2019 | 16:03

Страшні цифри кількості жертв примусової праці за даними Міжнародної організації праці - це 21 мільйон людей – почули присутні 26 лютого в приміщенні Решетилівської районної філії Полтавського обласного центру зайнятості на заході, проведеному філією спільно з Решетилівським районним центром соціальних служб для  сім’ї, дітей та молоді.

А саме – інформаційному семінарі під назвою ”Запобігання нелегальній трудовій міграції, торгівлі людьми, експлуатації дитячої праці” на такі теми:  “Твоє майбутнє в твоїх руках! Що треба знати, щоб захистити себе. Торгівля людьми: це може статися з кожним”.

Участь у заході взяли: представник Решетилівського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді провідний фахівець з соціальної роботи - Олена  Вовк, заступник начальника відділу організації працевлаштування населення Решетилівської філії  – Оксана Гудзенко, а також 15 осіб з числа безробітних.

Розпочала семінар Оксана Гудзенко, наголосивши, що торгівля людьми – це злочин, жертвами якого можуть стати чоловіки, жінки, діти з метою як примусової праці, так і сексуальної експлуатації.

Олена Вовк назвала  страшні цифри кількості жертв примусової нелегальної праці за даними Міжнародної організації праці - це 21 мільйон людей. Потрапляють до рук торговців як у своїх країнах, так і за кордоном. В пошуках заробітку за межами України через власну необізнаність люди стають жертвами. Спеціаліст служби назвала правила безпечних поїздок за кордон:

Обережно з паспортом! Зробіть ксерокопії всіх важливих документів! Не виїздіть із країни, доки не отримаєте чіткої контактної інформації про місце, де будете працювати та про безпечне надійне місце проживання! Будьте готові до надзвичайних ситуацій! Довідайтеся, як убезпечити себе від потрапляння до тенет торгівців людьми.

ПАМ'ЯТАЙТЕ: ви повинні знати свої права й бути готовими їх захистити. Якщо плануєте їхати на роботу за кордон, вам необхідно отримати достовірну інформацію про майбутню роботу та умови життя за кордоном.

Учасники семінару запам’ятали,  що всі, хто потрапляє в складну ситуацію особисто, або мають інформацію щодо торгівлі людьми, мають звертатись за мобільним номером 527 «Національної безкоштовної лінії з протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів».