31.03.2020 | 16:14

Якими внутрішніми документами на підприємстві регулюються терміни і період проведення атестації робочих місць за умовами праці, інформує головний державний інспектор Управління Держпраці у Полтавській області Н. Гаркава

Атестація робочих місць за умовами праці проводиться згідно з Порядком проведення атестації робочих місць за умовами праці, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 01.08.92 р. № 442(із змінами) (далі - Порядок), та Методичними рекомендаціями для проведення атестації робочих місць за умовами праці, затвердженими постановою Мінпраці України від 01.09.91р. №41.

Відповідно до п. 4 зазначеного  Порядку, атестація проводиться атестаційною комісією, склад і повноваження якої визначаються наказом по підприємству, організації, в строки, передбачені колективним договором, але не рідше ніж один раз на п’ять років.

Відповідальність за своєчасне та якісне проведення атестації покладається на керівника підприємства, організації.

Для організації роботи щодо проведення атестації керівник підприємства видає наказ, яким затверджується склад постійно діючої атестаційної комісії, визначаються підстави та завдання атестації, а також терміни та графіки проведення відповідних робіт.

Дата і термін проведення чергової атестації визначаються з урахуванням того, що вона має бути завершена до закінчення терміну чинності попередньої атестації.

Позачергово атестація робочих місць за умовами праці проводиться у разі докорінної зміни умов і характеру праці з ініціативи власника або уповноваженого ним органу,  профспілкового комітету, трудового колективу або його виборного органу.

За результатами атестації робочих місць за умовами праці складається перелік робочих місць, виробництв, професій і посад з пільговим пенсійним забезпеченням працівників, який після погодження з профспілковим комітетом затверджується наказом по підприємству, організації і зберігається протягом 50 років. Витяги з наказу додаються до трудової книжки працівників, професії та посади яких внесено до переліку (п.9 Порядку).

Підставою для зарахування періодів  роботи до пільгового стажу є трудова книжка із оформленими належним чином записами про обіймання посад і періодів виконуваної роботи, виписка із наказу по підприємству про проведення атестації на відповідному робочому місці.

Отже, терміни і періоди проведення  атестації (чергової, позачергової) регулюються внутрішніми наказами по підприємству про результати атестації (чергової позачергової) та  з урахуванням вимог законодавства.