
Незабаром дітям, які навчаються в старших класах загальноосвітніх шкіл, настане час обирати подальшу дорогу у житті. Для допомоги сім’ям у серйозному підході до вибору професії в Карлівській районній філії Полтавського обласного центру зайнятості створений Клуб для батьків та дітей шкільного віку «Свідоме батьківство».
Пройшло перше засідання клубу, де батьки учнів разом із завідувачем сектору активної підтримки безробітних Карлівської районної філії Інною Решетняк дискутували з питань:
- Які вони - наші діти?
- Що їх відрізняє від інших поколінь?
- Як ми можемо допомогти їм обрати подальший професійний шлях?
Нове покоління, яке народилося після 2000 року, вже не уявляє свого життя без смартфонів, гаджетів і мобільного інтернету. Молодь, яка виросла у світі цифрових технологій, називають ПОКОЛІННЯМ «Z». Або «народженими з телефоном в руках», тому що їхні кумири - це блогери та ютубери, які захопили Інтернет. Людям старшого віку не зовсім зрозумілі інтереси дітей, вони стрімко втрачають батьківський авторитет при вирішенні різних дитячих проблем, майже нічім не можуть допомогти своїм надто «продвинутим» дітям, коли в останніх виникають питання щодо соціальних мереж, ІТ – технологій та сучасних гаджетів. Багато дітей «покоління Z» мріють про кар’єру в сфері цифрових технологій.
Сьогодні, на жаль, більшість підлітків кількість «лайків» у соцмережах цінують більше, ніж поради та думки батьків, особливо якщо це стосується майбутньої професії або заробітків. Діти нового покоління не хочуть залежати від батьків матеріально, тому прагнуть почати заробляти гроші якомога раніше. 76% молодих людей роблять спроби перетворити своє хобі в бізнес. Багато підлітків і дітей заробляють в Інтернеті, ведучи свій відеоблог або іншим чином. який створив Facebook у 20 років, вони самі починають громадську діяльність у віці 14-16 років, беручи участь у наукових міжнародних Враховуючи досвід попередніх вони розуміють, що освіта - не завжди гарантія життєвого успіху. Тому схильні розглядати альтернативні способи побудови успішної кар’єри та заробітку.
Ми живемо у світі, де професії швидко народжуються та зникають, дипломи вишів не гарантують працевлаштування, розрив між реальним запитом роботодавців і програмами в навчальних закладах збільшується. Як в таких умовах допомогти дитині визначитися і правильно обрати своє професійне майбутнє?
Саме тому, на погляд служби зайнятості, бесіди із батьками нинішніх школярів стосовно швидкого розвитку нових технологій і професій, які пов’язані із цими технологіями, та усвідомленого вибору першої (але ніяк не останньої!) професії з боку як батьків, так і дітей, актуальні саме зараз, а, можливо, вже трішки й запізнились. Одним із кроків до вдалого й обміркованого вибору професії дитини може стати участь батьків і дітей у засіданнях клубу «Свідоме батьківство».
На першій зустрічі її учасники відповіли на питання анкети для батьків та розглянули типові помилки дорослих при виборі професії юними. Висловили свої думки стосовно того, що потрібно фахівцям служби зайнятості для поліпшення підготовки учнів до вибору майбутньої професії. На жаль, поки що небагато безробітних батьків виявили бажання спілкуватись із цього приводу, але маємо надію, що про такі зустрічі дізнаються інші та також захочуть стати «свідомими батьками».