03.11.2016 | 08:33

Полтавська обласна сільськогосподарська дорадча служба є виконавцем Програми підвищення рівня життя сільського населення Полтавської області, займається державним консультуванням сільського господарства в області.    

Головна мета служби - це реалізація цілей аграрної політики влади під час проведення масштабної господарської та громадської реформи в державі шляхом пояснень та розповсюджень нових принципів врегулювання діяльності у господарській та суспільній системах та участь у модернізації аграрних господарств і підприємств, які займаються виробництвом, переробкою та торгівлею сільськогосподарською продукцією.

Полтавська обласна сільськогосподарська дорадча служба виконує наступні задачі:

- формування поглядів у ініціативних і активних людей, які не бояться приймати важливі рішення і які є ключем до динамічного реформування сільського господарства Полтавського регіону;

- ініціювання початку процесів, які активізують існуючий аграрний потенціал, який складається з постійних і незалежних складових (географічне розташування, земля, природа) і змінних і залежних складових (діяльність людини, закони, організація справи, технології, економіка);

- створення зворотного зв’язку через моніторинг інтерперсональної системи радник - людина села;

- надання допомоги у створенні системи охорони та реклами традиційних регіональних продуктів, яка захищає традиції культури села, району, області, що значною мірою веде до збільшення привабливості наших сільських місцевостей і до розвитку сільського (зеленого) туризму та агротуризму;

- здійснення інформаційної та емоційної підтримки людини села.

На часі в Полтавській області діє Програма розвитку та підтримки аграрного комплексу Полтавщини за пріоритетними напрямками на період до 2020 року, затверджена рішенням Полтавської обласної ради 29 квітня 2016 року.

Мета даної Програми - підтримка зайнятості сільського населення, створення додаткових можливостей для розвитку індивідуальних домогосподарств, малого та середнього аграрного бізнесу, поліпшення розвитку села та якості життя в сільській місцевості.

1 листопада 2016 року, на виконання заходів вищезазначеної Програми, на базі Інформаційно-консультаційного центру Полтавського обласного центру зайнятості директором ТОВ «Полтавська обласна сільськогосподарська дорадча служба» Андрієнко Світланою Михайлівною проведено навчальний семінар для жителів села «Ефективне ведення сільського господарства».

Світланою Михайлівною висвітлено питання розвитку сільських територій в частині:

- підтримка малих та середніх виробників сільського господарства;

- збереження та підвищення трудового потенціалу сільських територій;

- поліпшення стану довкілля, формування екологічної культури населення;

- підтримка самозайнятості сільських мешканців та приватного підприємства.

Також Світлана Михайлівна ознайомила присутніх з основними пріоритетними напрямами Програми розвитку та підтримки аграрного комплексу Полтавщини, а саме:

- підвищення конкурентоздатності малого та середнього аграрного бізнесу в галузях тваринництва та рослинництва;

- підвищення доданої вартості в аграрній сфері;

- розвиток органічного землеробства та виробництво органічних продуктів харчування, окреслиливши напрямки діяльності по реалізації  заходів Програми.

Слухачів було ознайомлено з методами ефективного ведення особистого селянського господарства шляхом об’єднання у самообслуговуючі кооперативи (СОК), їх видами та особливостями та етапами створення СОК.

Також учасники семінару дізналися про шляхи отримання фінансової підтримки та відшкодування витрат.

Заступник директора ТОВ «Полтавська обласна сільськогосподарська дорадча служба» Грузін Тетяна Євгеніївна презентувала алгоритм організації діяльності сільської зеленої садиби на прикладі Німеччини та Польщі з цікавою назвою «Європа в кожному селі».

Зелений туризм на Полтавщині має всі шанси стати одним з провідних напрямів у туристичній сфері України: на річках Дніпро, Ворскла, Псел можна порибалити і влаштувати пікнік або сходити на тихе грибне полювання.

Основною концепцією організації сільського зеленого туризму є ностальгія по дитинству, спілкування з природою, виховання дітей в любові до природи, сільського господарства, тваринного світу, можливість вільного пересування на свіжому повітрі: організація велотурів, верхової їзди, катання на бричці, пішохідні прогулянки тощо.