29.07.2020 | 08:42

За інформацією директора Полтавської міськрайонної філії Полтавського обласного центру зайнятості Петра Петренка протягом І півріччя 2020 року службою зайнятості працевлаштовано 674 осіб, які проживають у Полтавському районі, у тому числі  191 особа  з числа зареєстрованих безробітних  https://bit.ly/2X5dE9y .

Загальна чисельність осіб, які перебували на обліку в службі зайнятості, з числа жителів Полтавського району протягом І півріччя 2020 року становила 1879 безробітних. 

Із загальної кількості безробітних жінки становили 59,3%, молодь у віці до 35 років – 33,6%. За професійно-кваліфікаційним складом  37,5 % – мають робітничі професії, 54% – займали посади службовців, 8,5% – особи без професії. 

У січні-червні 2020 року проходили професійне навчання 126 осіб з числа безробітних Полтавського району. Продовжують навчання 26 осіб.

Протягом звітного періоду за сприянням Філії працевлаштовано 40 осіб з компенсацією роботодавцям фактичних витрат у розмірі єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (в тому числі 16 осіб по Полтавському району), з них 3 особи, що належать до категорій, які потребують соціального захисту.

Протягом І півріччя 2020 року Ковалівською та Бричківською сільськими радами організовані громадські роботи для безробітних громадян з екологічного захисту навколишнього середовища. У таких роботах брали участь 5 безробітних.  Витрати коштів на оплату праці залучених осіб з місцевих бюджетів та Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття за звітній період всього склали 30,7 тисячі гривень  (по 3,1тисячі гривень та 27,6 тисячі гривень  відповідно).

Також, у липні поточного року, в Управлінні соціального захисту населення Полтавської РДА розпочалися  громадські роботи з інформування населення щодо порядку отримання субсидій. До участі у такій роботі на сьогодні залучено 2 безробітних.

Протягом І півріччя 2020 року за сприянням Філії 43 безробітних працевлаштовані в межах до реалізації інфраструктурних проектів та програм по м. Полтаві та Полтавському району.  Найбільша кількість вакансій укомплектовано в Представництві "ОНУР Тааххут Тфшимаджилик Іншаат Тіджарет Ве Санаї Анонім Ширкеті" (працевлаштовано 21 особу), ТОВ «ВКФ «СЕН» (8 осіб), ТОВ "ШРБУ-8" (8 осіб). На сьогодні робота в даному напрямку продовжується.

Однією з найактуальніших проблем у сфері зайнятості, що потребує вирішення, є дисбаланс між фактично наявними трудовими ресурсами та фактичною потребою у кваліфікованих кадрах на ринку праці.  До того ж, наявна проблема підсилюється нестачею якісних робочих місць з гідними умовами та оплатою праці,  а створення нових робочих місць має переважно компенсуючий характер, тобто на заміну вибулих місць прикладання праці.

Оскільки Полтавський район є традиційно аграрним, на локальному праці є постійна потреба в працівниках сільського господарства: тракторист-машиніст сільськогосподарського (лісогосподарського) виробництва, тваринник, водій автотранспортних засобів, вантажник. Крім того, зайнятість населення в сільському господарстві суттєво залежить від сезонності аграрного виробництва, яке зумовлене природно-кліматичними умовами та специфікою соціальних чинників ринку праці. Тому зниження сезонності є одним із найважливіших завдань удосконалення організації господарського управління в аграрній сфері.

Для підтримки малого та середнього бізнесу за урядовою програмою служба зайнятості надає фінансову підтримку роботодавцям для  збереження робочих місць, та фізичним особам-підприємцям в разі зупинення або скорочення діяльності у зв’язку з карантинними заходами. Станом на 28 липня 2020 року до Полтавської міськрайонної філії Полтавського обласного центру зайнятості на отримання допомоги по частковому безробіттю подано більше 2000 пакетів документів на суму близько 7 мільйонів гривень.  Фахівцями Полтавської міськрайонної філії укладено 368 договорів, що надають право на одержання роботодавцями допомоги по частковому безробіттю для 2111 найманих працівників.