21.09.2022 | 09:02

Послугами Полтавської обласної служби зайнятості протягом січня-серпня 2022 року скористалися 48,5 тисячі громадян, з них, 42,4 тисячі безробітних. Зокрема, з початку року  зареєстровано 24,5 тисячі осіб.

За сприяння центрів зайнятості роботу знайшли 12,2 тисячі людей. 

Зокрема, після запровадження в країні воєнного стану на Полтавщині працевлаштовані  10,2 тисячі осіб. Середня тривалість пошуку роботи безробітними скоротилася з 126 до 110 днів.

За видами економічної діяльності, найбільше громадян працевлаштовані: у сільському, лісовому та рибному господарстві (51% усіх безробітних); у переробній промисловості (13%); у сфері торгівлі (10%); у державному управлінні й обороні (6%).

Серед зареєстрованих безробітних 4,9 тисячі осіб (або 33%) – чоловіки, 9,8 тисячі (або 67%) – жінки.

 Чверть усіх безробітних – молодь до 35 років; 28% – у віці від 35 до 44 років; 28% – від 45 до 55 років; 19% – понад 55 років.

За освітою: 52% зареєстрованих безробітних мали вищу освіту, 35% – професійно-технічну, 13% – загальну середню. 

Зі службою зайнятості Полтавщини співпрацювали 3,8 тисячі роботодавців.

За професійними групами, серед зареєстрованих безробітних переважають працівники:

* сфери торгівлі та послуг – 19% (продавці, охоронник, кухар, молодша медична сестра (молодший медичний брат), помічник вихователя),

* робітники з обслуговування, експлуатації устаткування та машин – 16% (водій автотранспортних засобів, оператор котельні, дорожній робітник, оператор заправних станцій, машиніст (кочегар) котельної),

* представники найпростіших професій – 13% (підсобний робітник, прибиральники, укладальник - пакувальник, сторож, комірник, робітник з благоустрою, вантажник, двірник, опалювач),

* фахівці – 12% (бухгалтер, фахівець, сестра медична (брат медичний), вихователь, диспетчер, представник торговельний, інспектор з кадрів), службовці та керівники – 11% (менеджер (управитель) із збуту, головний бухгалтер, менеджер (управитель), начальник відділу),

* професіонали – 9% (спеціаліст державної служби (місцевого самоврядування), вчитель закладу загальної середньої освіти, економіст, юрист).

Станом на 1 вересня 2022 року середня заробітна плата у вакансіях, які містяться у базі даних Полтавської обласної служби зайнятості, становила майже 8,9 тисяч гривень у місяць.

Найвищою заробітна плата була у добувній промисловості (12,4 тисячі гривень), у будівництві (12,1 тис грн), у закладах охорони здоров’я (11,5 тис грн), у мистецтві, спорті та розвагах (11,4 тис грн), у сфері постачання електроенергії, газу (11,4 тис грн). 

Найбільше вакансій налічується на підприємствах переробної промисловості (28%);  в освіті (14%); в оптовій та роздрібній торгівлі (13%); у транспорті, складському господарстві, поштовій та кур'єрській діяльності (8%); у сільському, лісовому та рибному господарстві (8%). 

У професійному розрізі, найбільше пропозицій подано для працевлаштування:  кваліфікованих робітників з інструментом - 23% всіх поданих вакансій (швачка, електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування, слюсар-ремонтник, обрубувач, слюсар з ремонту технологічних установок, електрогазозварник ручного зварювання); - професіоналів - 20% (вчитель закладу загальної середньої освіти, вчитель початкових класів закладу загальної середньої освіти, лікар загальної практики – сімейний лікар); - робітників з обслуговування, експлуатації устаткування та машин – 14% (водій автотранспортних засобів, машиніст крана автомобільного, токар, тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва, машиніст екскаватора, тракторист);  працівників сфери торгівлі та послуг - 14% (продавці, кондуктор громадського транспорту, охоронник, кухар, бармен, соціальний робітник, молодша медична сестра (молодший медбрат); - фахівців - 11% (асистент вчителя, бухгалтер, сестра медична (брат медичний), фахівець, майстер виробничого навчання, вихователь) тощо.

Суттєвим залишається дисбаланс між попитом та пропозицією робочої сили. Станом на 1 вересня 2022 року, в середньому по Полтавській області, на одне вільне робоче місце претендує 13 безробітних (торік на ту ж дату  – 6).

Найбільша невідповідність попиту на робочу силу та її пропозиції у спостерігається серед технічних службовців (45 осіб), службовців і керівників (28 осіб), кваліфікованих робітників сільського господарства (24 особи), працівників сфери торгівлі та послуг (18 осіб), найпростіших професій (16 осіб).

Більше аналітичної та статистичної інформації тут:  https://pol.dcz.gov.ua/analitics/view

Телеграм-канал Полтавського обласного центру зайнятості: Підтримка ДСЗ #1Полтава https://t.me/Pidtrimka_DCZ_1_Poltava.

Телеграм-канал вакансій Робота Полтава ЦЗ: https://t.me/Polt_robota

Телефон гарячої лінії Полтавського обласного центру зайнятості: 066 8423187.