20.03.2019 | 15:34

Родина Шапаренків із Полузір’я Новосанжарського району Полтавщини має сімейний бізнес у сільськогосподарській галузі.

Орендують у односельців  земельні частки (паї) та господарюють на рідній землі, вирощуючи зернові культури: пшеницю, ячмінь, соняшник, сою, кукурудзу. Сини Олександр  і Микола ­– фермери. Мама, Віра Федорівна, допомагає як бухгалтер, батько, Вячеслав Григорович, ­– у якості електрика і водія.  

Засновники  ФГ ТМ «Хлібодар» і ФГ «Лузір’я»  – Олександр і Микола Шапаренки – стали учасниками пілотного проекту Мінсоцполітики «Рука допомоги» як роботодавці. За надану проектом фінансову допомогу придбали сільськогосподарську техніку.

– Взяти участь у цьому проекті порадили в Новосанжарській районній філії Полтавського обласного центру зайнятості, все детально пояснили, – розповідає підприємець Олександр Шапаренко. – Ми захистили бізнес-план і нам виділили фінансову допомогу. Перерахували гроші підприємству-виробнику, купили культиватор для обробітку грунтів і запустили в роботу. У цього проекту є цікава умова: якщо створити робочі місця і взяти на роботу двох найманих працівників пільгових категорій, кошти не треба буде повертати. Прийняли на роботу за цією програмою двох офіційно оформлених працівників, один з них ­ – учасник АТО. 

Завдяки проекту «Рука допомоги» фермери змогли купити потрібну техніку, створити робочі місця під цю техніку і знайти людей, які б працювали з нею.

– Другий рік працюю трактористом-машиністом, загалом у сільському господарстві 9 років, – приєднується до розмови колишній військовослужбовець, учасник бойових дій Володимир Кравченко. – Після повернення з військової служби по мобілізації в 2016 році мені запропонували цю роботу. Сюди були потрібні люди. А я мав досвід роботи на тракторі. Тож влаштувався, задоволений. Працюю на тракторі з новим культиватором, – посміхається молодий чоловік. – Думаю, хто захоче знайти роботу, той знайде!

Загалом у двох фермерських господарствах родини зараз трудяться більше 30 співробітників.