27.12.2019 | 15:21

Щодо розрахунку звільненого працівника надає роз’яснення  головний державний інспектор Управління Держпраці у Полтавській області Лариса Братусь. 

За статтею 47 КЗпП України власник або уповноважений ним орган зобов’язаний у день звільнення видати працівникові належно оформлену трудову книжку і провести з ним розрахунок у строки, зазначені ст. 116 КЗпП України.

У разі звільнення працівника з ініціативи власника  або уповноваженого ним органу він зобов’язаний також у день звільнення видати йому копію наказу про звільнення.  В інших випадках звільнення копія наказу видається  на вимогу працівника.

Відповідно до статті 116 КЗпП України під час звільнення працівника виплата всіх сум, що належать йому від підприємства, установи, організації, провадяться в день звільнення.

Якщо працівник у день звільнення не працював, то зазначені суми мають бути виплачені не пізніше від наступного дня після пред’явлення звільненим працівником вимоги про розрахунок.

Про нараховані суми, належні працівникові під час звільнення, власник або уповноважений ним орган повинен письмово повідомити працівника перед виплатою сум.

У разі спору про розмір сум, належних працівникові під час звільнення, власник  або уповноважений ним орган повинен у зазначений у цій статті строк виплатити не оспорювану ним суму.

 Статтею  117 КЗпП України передбачено в разі невиплати з вини власника або уповноваженого ним органу належних звільненому працівникові сум у строки, зазначені статтею 116 КЗпП , за відсутності спору про їхній розмір підприємство, установа, організація повинні виплатити працівникові його середній заробіток за весь час затримки до дня фактичного розрахунку.

При наявності спору про розміри належних звільненому працівникові сум власник або уповноважений ним орган повинен сплатити зазначене в цій  статті відшкодування в тому разі, коли спір вирішено на користь працівника.

Якщо спір вирішено на користь працівника частково, то розмір відшкодування за час затримки визначає орган, який виносить рішення по суті спору.