23.04.2018 | 13:10

Цими погожими квітневими днями у Великій Багачці за ініціативи і безпосередньої участі фахівців районної філії Полтавського обласного центру зайнятості було проведено традиційний ярмарок професій "Веселка робітничих професій", на який запросили учнівську молодь 8-11 класів шкіл Великобагачанської ОТГ та тих сіл, які ще не визначилися з об’єднанням, а також представників ряду навчальних закладів різних рівнів для агітації з приводу переваг тих професій, які вони пропонують освоїти.

В заході, що проходив в залі засідань районної ради, взяли участь і виступили голова райдержадміністрації Камандар Байрамов, заступник директора Великобагачанського ЗЗСО І-ІІІ ст. Людмила Скороденко, директор районної філії обласного центру зайнятості Федір Верховінін.

   З вступним словом до присутніх звернулася ведуча, фахівець філії. Після представлення гостей Федір Верховінін кожній делегації на знак поваги вручив короваї, виготовленням яких займалися пекарі Великобагачанського комбікормового заводу.

Далі була презентація кожного навчального закладу, викладачі яких ще до початку дійства встигли роздати школярам свою інформаційну продукцію.

Національний фармацевтичний університет представив заступник відповідального секретаря приймальної комісії, професор кафедри анатомії та фізіології Олег Гладченко. Він, зокрема, переконував у перевагах навчання у Харкові - місті, де більше 90 вузів та 400 тисяч студентів, особливостях професій, які можна здобути в університеті, і попит на які ніколи не згасне, умовах навчання, проживання та харчування, безмежних можливостях для працевлаштування не тільки в нашій країні, а і закордоном, низькому прохідному балі за результатами ЗНО, який дає право для вступу. На що професор не загострював уваги, так це на вартості навчання, яка, мабуть, чималенька, а державних замовлень дуже мало.

Міжрегіональний центр професійної перепідготовки звільнених у запас військовослужбовців з Хоролу останнім часом постійно відвідує ярмарки професій. Як і зазвичай, очолив агітаційний загін заступник директора Сергій Демиденко. Він робив наголос на професіях, які мають попит в народному господарстві - тракторист-машиніст, слюсар-ремонтник, водій, кухар, а також на доступності навчання, за яке не потрібно платити, як і за гуртожиток для проживання, хорошій матеріальній базі. Про обрані професії розповідали і учні Міжрегіонального центру. Їх виступи "розбавляли" піснями юні аматори сцени.

Вперше на ярмарок професій завітала делегація Полтавського коледжу нафти і газу Полтавського національного університету ім. Ю. Кондратюка. Викладач коледжу Тетяна Кошельник вирішила ненадокучати назойливою інформацією про ті професії, які готує заклад, а відразу запропонувала переглянути відеосюжет про коледж, якому минулого року виповнилося 50 років.

Тоді його заснували як технікум. Позитиву присутнім додав і кліп, створений тудентами коледжу. Команда КВН закладу розвеселила публіку, а далі, застосувавши елементи фізкультурної розминки, внесла пожвавлення в ряди шкільної молоді. Доречі, про коледж вже давно відомо в наших школах, оскільки його викладачі періодично проводять агітацію про вступ безпосередньо в населених пунктах району.

Про це засвідчив і студент 4-го курсу Максим Лугівський з Великої Багачки, який того дня був одним з найактивніших в команді КВН.

 З активною групою підтримки прибула на захід заступник директора Красногорівського ПТУ-49 Світлана Лиходід. Тут також, як і в Хоролі, готують представників робітничих професій, затребуваних переважно в сільському господарстві. Навчання та проживання в гуртожитку безкоштовне. Всі учні отримують стипендії. На користь вступу до ПТУ-49 "зіграли" розкішна виставка-продаж кулінарних виробів, підготовлена юними кондитерами училища під керівництвом педагогів-наставників, фотосюжети, виступи команди КВК "Біткойн" та "Міс училища 2017" Каті Клименко. Її спів, певно, став переконливішим за будь-яку агітацію і був сприйнятий бурхливими оплесками.

Неочікувано на ярмарок професій завітали представники Хомутецького ветеринарно-технологічного коледжу Полтавської державної аграрної академії начолі з Тетяною Яценко. Вони саме їздили селами району. Оскільки ніде старшокласників не виявили, так як їм повідомили про те, що всі на ярмарку..., то вони на нього і прибули до райцентру. Це один з найстаріших закладів такого профілю в Україні. Про його унікальність говорить той факт, що ветеринарного фельдшера на Полтавщині готують тільки там, а техніка-технолога - лише в двох подібних коледжах України.

Із заключним словом виступив Федір Верховінін, який подякував усім за участь у заході, а учням шкіл побажав детально проаналізувати отриману інформацію в ході ярмарку і зробити вибір на користь такої професії, яка б дійсно стала омріяною в їхньому житті.