22.12.2020 | 00:00

За результатами роз’яснювальної роботи серед роботодавців і найманих працівників з питань належного оформлення трудових відносин, проведеної в області за участі причетних державних структур, у тому числі служби зайнятості, збільшилася кількість оформлених найманих працівників і, відповідно, сума сплаченого соціального внеску. 

Різноманітні питання застосування права в сусіпльному житті, у тому числі трудове право і трудові відносини, обговорювали учасники V Міжнародної науково-практичної конференції «Право і суспільство: актуальні питання і перспективи розвитку», що пройшла у Полтавському юридичному коледжі Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого. 

У навчальному закладі відзначили рекордну кількість учасників з цікавими доповідями, що стали основою двотомного видання матеріалів конференції.  Це науковці і практики з Польщі, Норвегії, Естонії, Австрії, Нідерландів, Зімбабве та Ботсвани. Україна була представлена доповідачами з Полтави, Харкова, Києва, Сум, Кропивницького, Чернігова, Черкас, Краматорська.

Про детінізацію відносин у сфері зайнятості населення на конференції розповіла начальник відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Управління Держпраці у Полтавській області Вікторія Муха.

Про це повідомило Управління Держпраці: https://bit.ly/388u1YJ .

Першочергове завдання у напрямку легалізації праці - це роз’яснювальна робота серед роботодавців і найманих працівників щодо належного оформлення трудових відносин, а наступне – проведення заходів державного контролю стосовно виявлених фактів допуску до роботи працівників без укладання трудового договору.

«За результатами даної роботи в області спостерігається зростання чисельності найманих  працівників, – відзначила фахівець. – Так, у вересні 2020 року їх кількість становить 322 316 осіб, що на 9 266 осіб більше в порівнянні з січнем минулого року. Зі збільшенням чисельності найманих працівників зростає і сума сплаченого єдиного соціального внеску. У порівнянні із минулим роком, на сьогодні ця цифра більше на 87,2 мільйона гривень. За 11 місяців поточного року державними інспекторами Управління за результатами заходів контролю виявлено 77 роботодавців, які використовували працю 346 найманих працівників без укладення трудового договору та 90 працівників, які працюють на підставі цивільних договорів, що мають ознаки трудового договору».

Також Вікторія Муха окреслила переваги легального працевлаштування для працівника і ризики роботи «у тіні», означила, яку відповідальність несуть роботодавці за неоформлених належним чином працівників та окреслила шляхи вирішення цієї проблеми.

Вирішення проблеми тіньової зайнятості можливе лише при збалансованому підході за участі всіх причетних до цього державних структур через системне проведення інформаційно-роз’яснювальної роботи з населенням про переваги легальної праці та з роботодавцями щодо відповідальності за порушення норм законодавства; обміну інформацією, отриманої в результаті діяльності між органами Пенсійного фонду, Податкової служби, служби зайнятості та іншими державними структурами, проведення заходів контролю, спрямованих на детінізацію ринку праці, відзначалося на конференції.