Послугами Полтавської обласної служби зайнятості скористалися майже 55 тисяч людей
Протягом січня-листопада поточного року послуги обласної служби зайнятості отримали 54,8 тисячі громадян, які шукали роботу. Із них 47,1 тисячі – мали статус зареєстрованого безробітного.
Від 4,6 тисячі роботодавців за цей період надійшло 20,6 тисячі пропозицій роботи.
Роботу знайшли понад 16 тисяч людей
Обласна служба зайнятості за 11 місяців року допомогла в працевлаштуванні 16,1 тисячі осіб, зокрема 13,8 тисячі зареєстрованих безробітних.
На нові робочі місця з компенсацією роботодавцю витрат у розмірі єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування працевлаштовані 210 безробітних: із них 30 осіб недостатньо конкурентоспроможні на ринку праці та 180 - працевлаштовані суб’єктами малого підприємництва в пріоритетних видах економічної діяльності.
До профнавчання залучені 3 тисячі безробітних
Участь у громадських та інших тимчасових роботах у січні-листопаді 2022 року на Полтавщині взяли 3,1 тисячі людей.
За направленням служби зайнятості 3,1 тисячі безробітних пройшли професійне навчання.
Зокрема 2,2 тисячі слухачів опанували нові професії або підвищили кваліфікацію у Центрах професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості, у тому числі в Полтавському ЦПТО ДСЗ.
26 громадян, старших 45 років, з метою кращої конкурентоспроможності на ринку праці, отримали ваучери для підвищення кваліфікації за спеціальностями «бджоляр», «тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва», «водій автотранспортних засобів».
На обліку – близько 10 тисяч безробітних
У регіональній службі зайнятості, станом на 1 грудня 2022 року, на обліку перебувають 9,9 тисячі безробітних. Допомогу по безробіттю отримують 5,3 тисячі клієнтів.
Підприємства та організації заявили до обласної служби зайнятості близько тисячі актуальних вакансій.
За професійними групами, серед зареєстрованих безробітних переважають працівники сфери торгівлі та послуг (20,7%), представники найпростіших професій (15,3%), фахівці (11,8%), робітники з обслуговування, експлуатації та контролю за роботою технологічного устаткування та машин (10,8%), законодавці, вищі державні службовці, керівники, менеджери (11,6%).
Найбільший попит роботодавців спостерігається на кваліфікованих робітників з інструментом (25,4%), робітників з обслуговування, експлуатації та контролю за роботою технологічного устаткування та машин (16,1%), професіоналів (15 %) та працівників сфери торгівлі та послуг (14,1%).