26.06.2018 | 14:58

Сьогодні, 26 червня 2018 року в ОКІА «Новини Полтавщини» відбулася прес – конференція заступника голови облдержадміністрації Олега Пругла, директора Полтавського обласного центру зайнятості Катерини Клавдієвої та координатора з комунікативної роботи проекту «Рука допомоги», керуючого партнера «Агентства стратегічних рішень «Голуб і Шинкаренко» Інни Шинкаренко на тему «Проект «Рука допомоги» в дії».

Відповідно до постанови КМУ від 02.12.2015 №1154 «Про реалізацію пілотного проекту із залучення до роботи членів малозабезпечених сімей та внутрішньо переміщених осіб» Міністерством соціальної політики в трьох областях України (Полтавська, Харківська, Львівська) реалізується пілотний проект із залучення до роботи членів малозабезпечених сімей та внутрішньо переміщених осіб «Рука допомоги».

Головна мета пілотного проекту – вивести малозабезпечені сім’ї та внутрішньо переміщених осіб із стану бідності шляхом допомоги у працевлаштуванні або у започаткуванні власної справи. Активно апробуються механізми пільгового працевлаштування малозабезпечених, передбачені Законом України «Про зайнятість населення», тимчасової зайнятості через оплачувані громадські роботи, а також надання безвідсоткової поворотної фінансової допомоги для започаткування власного бізнесу.

Фінансова допомога для учасників пілотного проекту надається шляхом оплати рахунків на придбання обладнання та матеріалів. Середній розмір такої допомоги становить понад 70 тисяч гривень.

З початку реалізації в Полтавській області пілотного проекту із залучення до роботи членів малозабезпечених сімей та внутрішньо переміщених осіб подали заяви на участь у проекті 1664 осіб, з яких 1338 осіб з числа членів малозабезпечених сімей та 326 осіб - внутрішньо переміщені особи.

Станом на 18.06.2018 року за направленням центрів зайнятості області працевлаштовано 366 учасників пілотного проекту (74 особи – внутрішньо переміщені особи та 292 особи з числа членів малозабезпечених сімей).

До участі у громадських та тимчасових робіт залучено 416 осіб (79 осіб – внутрішньо переміщені особи та 337 осіб з числа членів малозабезпечених родин).

За час реалізації пілотного проекту в облдержадміністрації проведено 14 засідань комісії для вирішення питань реалізації пілотного проекту із залучення до роботи членів малозабезпечених сімей та внутрішньо переміщених осіб.

По 39 учасниках пілотного проекту (20 внутрішньо переміщених осіб та 19 членів малозабезпечених сімей) Комісією прийнято рішення щодо надання фінансової допомоги на поворотній основі для організації підприємницької діяльності шляхом оплати витрат на закупівлю обладнання та матеріалів для організації підприємницької діяльності, передбачених бізнес-планом.

На 25.06.2018 року 32-м особам проведено закупку передбаченого в бізнес-планах обладнання та матеріалів на загальну суму 2054,43 тис. грн., по    7-ми особах, по яких прийнято рішення щодо надання фінансової допомоги 21.06.2018 року на Комісії, обласним центром зайнятості буде проведено замовлення коштів на загальну суму близько 490,0 тис. грн.

Сфери започаткування власної справи є різноманітними, зокрема:

- надання послуг (видавнича діяльність, надання послуг з будівництва та переобладнання енергоефективних об’єктів, технічне обслуговування та ремонт автомобілів, автобаня, надання ветеринарних послуг, косметологічні послуги, будівельні роботи та покриття підлоги, токарні послуги, туристичні послуги та організація відпочинку для дітей) - 17 осіб;

- виробництво (виробництво пасти із горіхів та какао-бобів, виробництво рослинного молока, виробництво гранітних пам’ятників, пошиття і ремонт одягу, виробництво дерев′яних виробів, виробництво кормів, хлібобулочних виробів) – 8 осіб;

- сільське господарство (вирощування однорічних та багаторічних культур в теплицях, вирощування і продаж бройлерів, курей-несучок та свиней, вирощування малини, бджільництво, лісове господарство) – 13 осіб.

Внесеними, за пропозицією голови Полтавської ОДА змінами, постановою КМУ від 31.01.2018 року № 40 до постанови КМУ від 02.12.2015 р. № 1154 „Про реалізацію пілотного проекту із залучення до роботи членів малозабезпечених сімей та внутрішньо переміщених осіб», розширено стимулюючі механізми створення робочих місць для учасників пілотного проекту.

Зокрема передбачено надання фінансової допомоги діючим суб’єктам господарювання, які будуть створювати робочі місця для учасників пілотного проекту, що сприятиме розширенню можливостей залучення до трудової діяльності учасників пілотного проекту, поверненню даних осіб на ринок праці та стимулюванню роботодавців до створення нових робочих місць і працевлаштування осіб, які отримують державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям, внутрішньо переміщених осіб та учасників антитерористичної операції.

На даний час на Комісії розглянуто 11 бізнес-планів суб’єктів господарювання та прийнято позитивне рішення щодо надання роботодавцям фінансової допомоги для працевлаштування 22 учасників пілотного проекту на загальну суму понад 769,0 тис. грн.