19.11.2021 | 10:00

Правовий вебінар-консультацію для осіб, які перебувають на обліку в службі зайнятості, на тему “Стягнення аліментів на утримання дитини та повнолітніх доньки, сина, які продовжують навчання", провели у Горішніх Плавнях. 

З аудиторією поспілкувалися головний юрист відділу “Горішньоплавнівське бюро правової допомоги” Кременчуцького місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Кременчуцький місцевий центр з надання БВПД Тетяна Федорцова та провідний фахівець з питань зайнятості відділу надання соціальних послуг Горішньоплавнівської міської філії Полтавського обласного центру зайнятості Олена Ясногородська. 

Для безробітних, які  сплачують аліменти, корисною є інформація про порядок стягнення аліментів, у тому числі з безробітної особи. (Детальніше: Порядок стягнення аліментів з безробітної особи — WikiLegalAid ).  Якщо платник аліментів став на облік у центрі зайнятості, аліменти будуть відраховуватися з одержуваної ним допомоги по безробіттю.

Статтею 187 Сімейного кодексу України передбачений добровільний спосіб виконання матір’ю або батьком свого обов’язку утримувати дитину через сплату аліментів.

Якщо батьки не змогли домовитись про добровільну сплату одним із них аліментів, кошти на утримання дитини можуть бути присуджені за рішенням суду.

За рішенням суду кошти на утримання дитини (аліменти) присуджуються (за вибором того з батьків або інших законних представників дитини, разом з яким проживає дитина):

• у частці від доходу матері, батька дитини;

• у твердій грошовій сумі.

Спосіб стягнення аліментів, визначений рішенням суду, може бути змінений за рішенням суду за позовом одержувача аліментів.

Юрист наголосила, обов'язок батьків утримувати повнолітніх дочку, сина, які продовжують навчатися після досягнення повноліття (незалежно від форми навчання), виникає за обов'язкової сукупності таких юридичних фактів:

• досягнення дочкою, сином віку, який перевищує 18, але є меншим 23 років;

• продовження навчання;

• потреба у зв'язку з цим у матеріальній допомозі;

• наявність у батьків можливості надавати таку допомогу.

Також працівник бюро у приміщенні Горішньоплавнівської міської філії Полтавського обласного центру зайнятості забезпечила роботу консультаційного пункту доступу громадян до безоплатної правової допомоги.

Фахівці правової допомоги та служби зайнятості надали індивідуальні консультації учасникам вебінару.