Протягом січня - липня 2024 року послуги обласної служби зайнятості отримали 22,6 тис. громадян, які шукали роботу, з них 15,0 тис. мали статус зареєстрованого безробітного.
У звітному періоді 3,6 тис. роботодавців співпрацювали з обласною службою зайнятості та подали 13,1 тис. пропозицій роботи.
За сприяння обласної служби зайнятості отримали роботу 8,9 тис. громадян (третій показник в країні), зокрема 4,6 тис. осіб у статусі безробітного.
Для зменшення професійного дисбалансу та забезпечення роботодавців кваліфікованими кадрами 1,5 тис. безробітних проходили професійне навчання за направленням обласної служби зайнятості та 788 особам видано ваучер для підвищення конкурентоздатності 9 (шостий показник в країні).
Крім того, видано 6,9 тис. результативних направлень для участі у суспільно корисних роботах в рамках урядового проєкту «Армія відновлення» (п’ятий показник в країні) та 944 особам забезпечено тимчасовою зайнятістю у формі громадських робіт та інших робіт тимчасового характеру.
Станом на 1 серпня 2024 року на обліку в обласній службі зайнятості перебувало 5,6 тис. безробітних осіб та налічувалось майже 2,5 тис. вакансій (2,2 тис. пропозицій роботи за формою 3 -ПН та 271 вакансія з інших джерел).
За професійними групами, серед вищезазначеної чисельності зареєстрованих безробітних переважають працівники сфери торгівлі та послуг (24,4%), представники найпростіших професій (20,0%), робітники з обслуговування, експлуатації та контролювання за роботою технологічного устаткування, складання устаткування та машин (10,7%) та технічні службовці (9,4%).
Найбільший попит роботодавців спостерігається на кваліфікованих робітників з інструментом (23,2%), робітників з обслуговування, експлуатації та контролювання за роботою технологічного устаткування, складання устаткування та машин (18,6%), працівників сфери торгівлі та послуг (13,3%), професіоналів (12,7%) та працівників найпростіших професій (12,2%),.
З початку 2024 року в рамках реалізації урядової програми стимулювання роботодавців шляхом надання компенсації витрат на оплату праці за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб до 254 роботодавців регіону працевлаштовано 518 внутрішньо переміщених осіб.
В січні – липні 2024 року 3 роботодавці області та 1 фізична особа- підприємець отримали допомогу по частковому безробіттю на суму 68,7 тис. грн., що забезпечило збереження 16 робочих місць (ПАТ «Крюківський вагонобудівний завод», ТОВ «Інструментальний завод», МПП «ПАП», ФОП Тегипко О.В.).
В ході реалізації урядового проєкту «єРобота» 281 заявник отримав мікрогрант на відкриття або розвиток власного бізнесу, що забезпечить створення в регіоні 550 нових робочих місць.
Крім того, 32 ветерани/членів їх сімей отримали грант для ветеранів на створення або розвиток власного бізнесу та планують працевлаштувати 66 особу на створені робочі місця.
В ході реалізації експериментального проєкту щодо професійного навчання учасників бойових дій та осіб з інвалідністю внаслідок війни, обласним центром зайнятості направлено на профнавчання на базі Полтавського ЦПТО 111 осіб зазначених категорій.
З початку року 46 роботодавцям регіону надано компенсацію фактичних витрат за облаштування (розумне пристосування) робочого місця 51 працевлаштованій особі з інвалідністю на суму 2683,1 тис. грн.