11.04.2024 | 09:07

У звітному періоді 2,3 тис. роботодавців співпрацювали з обласною службою зайнятості та подали 6,8 тис. пропозицій роботи.

За сприяння обласної служби зайнятості отримали роботу 3,4 тис. громадян (четверте місце в країні), зокрема 1,7 осіб у статусі безробітного.

Для зменшення професійного дисбалансу та забезпечення роботодавців кваліфікованими кадрами 813 безробітних проходили професійне навчання  за направленням обласної служби зайнятості та 283 особам видано ваучер для підвищення конкурентоздатності.

Крім того, 2,0 тис. осіб  залучено до виконання суспільно корисних робіт в рамках урядового проєкту «Армія відновлення» (шостий показник в країні) та 209 осіб забезпечено тимчасовою зайнятістю у формі громадських робіт та інших робіт тимчасового характеру.

Станом на 1 квітня 2024 року на обліку в обласній службі зайнятості перебувало 6,4 тис. безробітних осіб та налічувалось понад 2,5 тис. вакансій (2,2 тис. пропозицій роботи за формою 3 -ПН та 285 вакансій з інших джерел).

За професійними групами, серед вищезазначеної чисельності зареєстрованих безробітних переважають працівники сфери торгівлі та послуг (23,2%), представники найпростіших професій (21,5%), робітники з обслуговування, експлуатації та контролювання за роботою технологічного устаткування, складання устаткування та машин (10,2%), фахівці (9,4%) та технічні службовці (8,9%).

Найбільший попит роботодавців спостерігається на кваліфікованих робітників з інструментом (20,0%), робітників з обслуговування, експлуатації та контролювання за роботою технологічного устаткування, складання устаткування та машин (16,6%), працівників сфери торгівлі та послуг (15,0%), фахівців найпростіших професій (14,5%) та професіоналів (12,5%). 

З початку 2024 року в рамках реалізації урядової програми стимулювання роботодавців шляхом надання компенсації витрат на оплату праці за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб до 95 роботодавців регіону працевлаштовано 163 внутрішньо переміщених осіб.

В ході реалізації урядового проєкту «єРобота» 141 особа отримала мікрогрант на відкриття або розвиток власного бізнесу, що забезпечить створення в регіоні 268 нових робочих місць.

Крім того, 12 дружин учасників бойових дій отримали грант для ветеранів на створення або розвиток власного бізнесу та планують працевлаштувати 22 людей на створені робочі місця.

В ході реалізації експериментального проєкту щодо професійного навчання учасників бойових дій та осіб з інвалідністю внаслідок війни, обласним центром зайнятості направлено на профнавчання на базі Полтавського ЦПТО 84 особи зазначених категорій.

З початку року 20 роботодавцям регіону надано компенсацію фактичних витрат за облаштування (розумне пристосування) робочого місця працевлаштованої особи з інвалідністю на суму 962,4 тис. грн.