Державний навчальний заклад «Полтавський центр професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості» - нещодавно створений професійно-технічний навчальний заклад – чия історія розпочалася з 18 листопада 2015 року.
Полтавський центр професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості підпорядкований Державній службі зайнятості (Центральному апарату) Міністерства соціальної політики України і Полтавському обласному центру зайнятості. Центр здійснює професійну підготовку, підвищення кваліфікації зареєстрованих безробітних за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.
Крім того, для забезпечення потреб регіонального ринку праці у конкурентоспроможних кваліфікованих робітниках передбачено навчання за кошти підприємств, організацій, установ або за власні кошти громадян.
Головна мета Центру - за короткий термін забезпечити безробітних якісною професійною підготовкою; здійснити підвищення кваліфікації для подальшого працевлаштування за фахом та закріплення випускників Центру на робочих місцях або відкриття ними власної справи.
Пріоритетними напрямами роботи Центру є навчання професіям у галузях сільського господарства, будівництва, транспорту, лісового господарства.
За досить короткий час існування навчального закладу станом на 1 березня 2016 року вже встигли пройти навчання на курсах цільового призначення та отримати посвідчення встановленого зразка 308 осіб з числа безробітних.
Центр запрошує слухачів на наступні курси цільового призначення:
- «Технічне обслуговування автотракторних двигунів»;
- «Технічне обслуговування тракторних двигунів»;
- «Дотримання безпечного ведення робіт на підприємствах сільськогосподарської галузі»;
- «Дотримання безпечного ведення робіт в будівельній галузі»;
- «Дотримання безпечного ведення робіт у лісовому господарстві»;
- «Дотримання безпечного ведення робіт при електромонтажних роботах»;
- «Особливості обслуговування механізмів»;
- «Новітні прогресивні технології на сільськогосподарських підприємствах»;
- «Новітні технології в сільськогосподарському виробництві»;
- «Особливості виконання підсобних робіт»;
- «Основи підприємницької діяльності».
Найпершими слухачами нашого Центру стали безробітні, які виявили бажання стати підприємцями. Курси цільового призначення «Основи підприємницької діяльності», на яких слухачі складали та захищали бізнес-план, забезпечили їм необхідні для підприємців-початківців знання, що дадуть їм змогу започаткувати свою власну справу.
Методичним відділом Центру постійно розробляються нові навчальні плани та програми навчання за робітничими професіями, за якими і проводиться навчання на курсах цільового призначення. Для надання слухачам найсучасніших та якісних знань Центр складає договора ЦПХ з висококваліфікованими викладачами навчальних закладів області та провідними спеціалістами, які мають відповідну освіту, кваліфікацію та досвід педагогічної роботи .
У 2016 році Центр планує отримати ліцензії на надання освітніх послуг з професійно-технічного навчання та підвищення кваліфікації за наступними робітничими професіями: «Касир торговельного залу», «Продавець продовольчих товарів», «Продавець непродовольчих товарів».
З метою наближення освітніх послуг до місць проживання безробітних навчання проводиться у багатьох районах області, а саме в Котелевському, Машівському, Лохвицькому, Великобагачанському, Решетилівському, Лубенському, Гребінківському, Зіньківському, Шишацькому районах. У перспективі планується організувати навчання в усіх без винятку районах Полтавської області для забезпечення вільного доступу до професійного навчання кожного бажаючого. Для цього Центр тісно та плідно співпрацює з районними центрами зайнятості.
Зараз Центр веде активну роботу зі створення власної матеріальної бази: закуповуються меблі, обладнання, комп’ютери, касові апарати, інтерактивні дошки, мультимедійне обладнання.
Центр орендує двоповерхове приміщення загальною площею майже 680 кв.м., в якому розташовані сім навчальних аудиторій. Обладнаний комп’ютерний клас на 16 робочих місць. Одна з навчальних аудиторій може використовуватися для проведення конференцій та семінарів. Загалом у Центрі можуть навчатися водночас близько 160 осіб. На черзі обладнання спеціалізованих кабінетів для навчання продавців продовольчих та непродовольчих товарів, касирів торговельного залу.
Керує Центром Онацько Володимир Григорович, 1959 року народження. Має вищу педагогічну освіту: у 1981 році закінчив Полтавський державний педагогічний інститут ім. В.Г. Короленка за спеціальністю «фізика і математика». Нагороджений знаком «Відмінник освіти України» (1994 р.).
Якщо Ви бажаєте поглибити знання та отримати практичні навички з професій, що мають попит на ринку праці, чи відкрити власну справу, тоді ми чекаємо на Вас у ДНЗ «Полтавський центр професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості», що знаходиться за адресою: м. Полтава, проспект Першотравневий, 13.