15.07.2021 | 11:43

Захист своїх прав і недоліки неофіційного працевлаштуванню.

14 липня 2021 року для осіб, які перебувають на обліку в Семенівській районній філії Полтавського обласного центру зайнятості, провели  черговий семінар за участю представника Семенівського бюро правової допомоги Кременчуцького місцевого центру з надання БВПД Олени Зайченко.

Працівник бюро розповіла, що, згідно з частиною першої статті 53 Закону України «Про запобігання корупції» викривачі, їхні  близькі особи перебувають під захистом держави. За наявності загрози життю, житлу, здоров’ю та майну викривачів, їх близьких осіб у зв’язку із здійсненим повідомленням про можливі факти корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень, інших порушень цього Закону правоохоронними органами до них можуть бути застосовані правові, організаційно-технічні та інші спрямовані на захист від протиправних посягань заходи, передбачені Законом України «Про забезпечення безпеки осіб, які беруть участь у кримінальному судочинстві».

Для захисту прав та представництва своїх інтересів викривач може користуватися всіма видами правової допомоги, передбаченої Законом України «Про безоплатну правову допомогу», або залучити адвоката самостійно.

Також у ході зустрічі з клієнтами служби зайнятості Олена Олександрівна ознайомила присутніх з поняттям незадекларованої праці та її видами, наголосила на необхідністі офіційного працевлаштування найманих працівників.

Завідувач сектору активної підтримки безробітних філії Тетяна Баранцова повідомила присутнім, що з 1 липня 2021 року Держпраці спільно з Державною податковою службою розпочали інспектування з питань виявлення незадекларованих працівників. Дані заходи передбачають:

інформаційну кампанію про переваги офіційного працевлаштування та ризики використання незадекларованої праці;

інспекційну кампанію серед роботодавців, які мають найвищий ризик використання незадекларованої праці.

Тетяна Володимирівна наголосила, що кожен працівник, який влаштовується на роботу, повинен пам'ятати, що отримання заробітної плати «в конверті» позбавляє його  соціального захисту у разі безробіття, нещасного випадку на виробництві, захисту від незаконного звільнення, права на відпустки. Для забезпечення свого майбутнього найманий працівник має  вимагати від роботодавця легального оформлення трудових відносин через укладення трудового договору.

Учасники заходу отримали інформацію, яка допоможе заздалегідь подбати про власну безпеку та бути обізнаними, а значить захищеними.