19.07.2021 | 15:37

Згідно зі статтею 43 Конституції України кожен має право на працю, ця норма включає можливість заробляти собі на життя працею, яку людина вільно обирає або на яку вільно погоджується. Кожний громадянин має право на належні, безпечні і здорові умови праці, на заробітну плату, не нижчу від визначеної законом.

На жаль, відносини між роботодавцями та найманими працівниками не завжди відповідають нормам чинного законодавства. Часто працівники офіційно отримують лише частину платні, а решту зарплати – у «конверті». Не рідкість і випадки, коли працівники взагалі офіційно не оформлені на роботу. ПІдприємці роблять так, аби мiнімізувати витрати та отримати максимальний прибуток.

Тож про офіційні трудові відносини, про переваги легальної зайнятості і підводні камені неофіційної роботи говорили з шукачами роботи  в Пирятинській районній філії Полтавського обласного центру зайнятості. 

Погоджуючись на «тіньову» зайнятість, працівники позбавляють себе можливості користуватись щорічними відпустками, права при звільненні отримати грошову компенсацію за всі невикористані дні щорічної відпустки, а у випадку виробничої травми або захворювання – оплати лікарняних листів, страхових виплат, і т д.

Учасників семінару ознайомили з видами зайнятості, наслідками неофіційних трудових відносин при працевлаштуванні, що позбавляють працівників захисту від незаконного звільнення, гарантованої виплати заробітної плати не рідше двох разів на місяць, права на щорічну основну відпустку, інші види відпусток тощо.