05.12.2018 | 12:07

  З нагоди відзначення Міжнародного дня осіб з інвалідністю, для привернення уваги до проблем таких людей, допомоги їм у пошуку роботи та збільшенні  конкурентоспроможності на ринку праці   у приміщенні Решетилівської районної філії Полтавського обласного центру спільно з  соціальними партнерами - Решетилівським відділом бюро безоплатної вторинної правової допомоги та управлінням соціального захисту населення Решетилівської РДА, проведений  профінформаційний груповий захід “Семінар за участю осіб з інвалідністю”. Запросили 15 людей з числа безробітних, зареєстрованих у Решетилівській районній філії Полтавського обасного центру зайнятості. Поспілкуватися з людьми прийшли  Олег Шкурупій – заступник начальника відділу “Решетилівське бюро правової допомоги” , Віта Басаман – завідувач сектору у справах інвалідів та ветеранів управління соціального захисту населення Решетилівської РДА

   Розпочала семінар Оксана Гудзенко  - заступник начальника відділу організації працевлаштування населення Решетилівської філії обласного центру зайнятості , яка проінформувала присутніх про послуги, які надає служба зайнятості.

– Наша держава взяла на себе і виконує конкретні зобов'язання щодо матеріального забезпечення осіб з інвалідністю, створення для них необхідних правових, соціально-побутових умов життя, надання  конституційно гарантованих пільг, надання можливостей на рівні з іншими громадянами брати участь в економічній, політичній і соціальній сферах життя суспільства, – зазначила вона.

Олег Шкурупій зачитав трудові  права, згідно із  Законом України “Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні   “, а саме наголосив на статті 17 ч. 3. :

– Не можна відмовляти в укладанні трудового договору  або в просуванні по службі, звільняти за ініціативою адміністрації, переводити особу з інвалідністю на іншу роботу без її згоди з мотивів інвалідності , за винятком випадків , коли за висновком МСЕК стан  здоров’я перешкоджає виконанню професійних обов’язків ,загрожує здоров’ю і безпеці праці інших осіб, або продовження трудової діяльності чи зміна її характеру та обсягу загрожує погіршенню здоров’я  особи з інвалідністю.

Представник бюро звернув увагу на наявність додаткових гарантій захисту трудових прав працівників – осіб з інвалідністю, зокрема:

-при прийнятті на роботу для зазначених осіб випробувальний термін не встановлюється (ст..26 КЗпП);

-робота у нічний час, залучення до надурочних робі – лише за згодою і за умови, якщо це не суперечить рекомендаціям МСЕК( ст..55,63,172 КЗпП);

-особам з інвалідністю I та II груп надається щорічна основна відпустка 30 календарних днів, IIIгрупи -26 ( ст..6 Закону України “Про відпустки”;

- за бажанням  осіб з інвалідністю I та  II груп в обов’язковому порядку надається відпустка без збереження заробітної плати тривалістю 60 календарних днів щорічно, а III групи – до 30 календарних днів(ст..25 Закону України” Про відпустки”);

- працівник має право одержати у перший рік роботи на підприємстві щорічну відпустку повної тривалості у зручний для нього час до шестимісячного терміну безперервної роботи ( ст..10 Закону України” Про відпустки”).

Віта Басаман надала інформацію про можливості професійної реабілітації в тому числі  отримання безкоштовних путівок на оздоровлення.

 Сподіваємося, що заходи, які проводяться службою зайнятості, сприятимуть вирішенню питань соціальної адаптації у суспільстві осіб з обмеженими фізичними можливостями та їх легального працевлаштування.