24.09.2021 | 10:27

Керівництво Державної служби зайнятості взяло участь у зустрічі в рамках другого етапу проміжної оцінки імплементації Проєкту Міжнародної організації праці «Інклюзивний ринок праці для створення робочих місць в Україні». Місія з незалежних експертів МОП оцінила стан поточної співпраці та допомогла напрацювати рекомендації щодо можливих заходів Проєкту на майбутнє.

Від імені Державного центру зайнятості у заході взяли участь директор Юлія Жовтяк та заступники – Артем Ріпенко та Ірина Садовська. З боку іноземних партнерів долучилися Франк Рункель, незалежний консультант Nordic Consulting Company, Вібеке Мортенсен, старший радник Міністерства закордонних справ Данії, Джемал Ходжіч, старший технічний радник Проєкту МОП, Ольга Красовська, незалежна експертка Української Асоціації Оцінювачів.

Директор ДЦЗ Юлія Жовтяк наголосила на результатах, досягнених завдяки співпраці з Проєктом МОП: «Спільно з партнерами з Проєкту ми підготували фахівців, які можуть навчати безробітних основ започаткування бізнесу. За час співпраці в системі Служби з’явилися кар’єрні радники та консультанти роботодавця, які допомогли вийти на новий рівень взаємодії з клієнтами». Учасники зазначили прогрес у запуску електронних сервісів через портал «Дія», а також у реалізації навчальних програм.

Так, за участі  експертки МОП Валлі Корбанезе навчання пройшли близько 5000 працівників служби зайнятості, які безпосередньо працюють з роботодавцями.

Окремо було зроблено акцент на пілотних регіонах, які долучилися до Проєкту МОП «Інклюзивний ринок праці для створення робочих місць в Україні». Цьогоріч у рамках Проєкту МОП на базі Обухівської міськрайонної філії Київського обласного центру зайнятості планується впровадження нових підходів у роботі з безробітними, удосконалення якості послуг населенню з працевлаштування. Очікується, що експерти МОП дадуть оцінку за результатами впровадження змін у підходах до роботи.

 Також сторони обговорили спільне бачення щодо планів на майбутнє. Було зроблено акцент на оптимізації діяльності кар’єрних радників, врахуванні гендерних аспектів зайнятості та розвитку ІТ-технологій, зокрема,  розробки програмного забезпечення для пошуку роботи і комунікації роботодавців з безробітними.

 «Нова ІТ-система буде повною мірою задовольняти інтереси учасників ринку праці», – заявила Юлія Жовтяк.

Довідково. Проєкт технічного співробітництва МОП «Інклюзивний ринок праці для створення робочих місць в Україні» спрямований на комплексне вирішення проблем зайнятості та ринку праці, зокрема вдосконалення механізмів управління ринком праці, розвиток професійних навиків учасників ринку праці, зміцнення соціального діалогу.