18.02.2019 | 10:54

14 лютого у Горішньоплавнівській  міській філії Полтавського обласного центру зайнятості відбувся профконсультаційний семінар-бесіда  із безробітними особами  на тему «Жінка на ринку праці».

Мета цього заходу: обговорення значення жінок на сучасному ринку праці, надання допомоги у визначенні професійних планів, побудові стратегії пошуку роботи.

На семінарі зокрема  розглянули питання ролі жінки в суспільстві; ринку праці і пошуку роботи; помилок, яких припускаються жінки під час пошуку роботи; поширених перешкод на цьому шляху; кар’єри в житті жінки; кар’єрного зростання для жінок; визначення власних ділових якостей; складання плану подальших дій щодо побудови професійної кар’єри тощо.

Згідно з українським  законодавством роботодавець зобов’язаний:

• створювати умови праці, які дозволяли б жінкам і чоловікам здійснювати трудову діяльність на рівній основі;

• забезпечувати жінкам і чоловікам можливість суміщати трудову діяльність із сімейними обов’язками;

• здійснювати рівну оплату праці жінок і чоловіків при однаковій кваліфікації та однакових умовах праці;

• вживати заходів щодо створення безпечних для життя і здоров’я умов праці;

• вживати заходів щодо унеможливлення випадків сексуальних домагань.

• Роботодавцям забороняється в оголошеннях (рекламі) про вакансії пропонувати роботу лише жінкам або лише чоловікам, за винятком специфічної роботи, яка може виконуватися виключно особами певної статі, висувати різні вимоги, даючи перевагу одній із статей, вимагати від осіб, які влаштовуються на роботу, відомості про їхнє особисте життя, плани щодо народження дітей.

• Роботодавці можуть здійснювати позитивні дії, спрямовані на досягнення збалансованого співвідношення жінок і чоловіків у різних сферах трудової діяльності, а також серед різних категорій працівників.

Незважаючи на діючі законодавчі норми і заходи для забезпечення рівного доступу до працевлаштування, найчастіше саме жінки стають жертвами скорочення штату, дискримінації при прийомі на роботу, нерівності в оплаті праці, неоформленої офіційно роботи,  нестабільних робочих умов, а також  незаконних звільнень під час декретних відпусток.

Дослідження свідчать говорять про те, що не тільки  жінкам з малолітніми дітьми відмовляють у працевлаштуванні, але й вся практика нерівної оплати праці жінок заснована на переконанні, що жінки не є основними годувальниками родин.

Присутні активно обговорювали запропоновані питання, отримували відповіді й поради. Сподіваємось, що це допоможе безробітним жінкам знайти себе на ринку праці і успішно працевлаштуватись.