23.09.2016 | 10:21

Державна служба зайнятості приділяє значну увагу питанню соціальної адаптації демобілізованих учасників АТО. 

Для цього постійно удосконалюються  форми роботи у цьому напрямку: проводиться пошук підходящої постійної або тимчасової роботи; пропонується взяти участь у громадських або інших роботах тимчасового характеру; надаються індивідуальні консультаційні, інформаційні та профорієнтаційні послуги; надається сприяння в організації власної справи; проводяться міні-ярмарки та ярмарки вакансій; надається можливість отримати ваучер для проходження професійного навчання; організовується професійна підготовка,  перепідготовка та підвищення кваліфікації, проводяться групові консультації - семінари з техніки пошуку роботи.

Відповідно до Закону України «Про внесення змін до статті 14 Закону України «Про зайнятість населення» щодо додаткових гарантій у сприянні працевлаштуванню учасників бойових дій, які брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпечення її проведення», з 30.08.2016 року учасники АТО мають право бути працевлаштованими в рахунок 5-відсоткової квоти на підприємствах, організаціях та установах.

Роботодавці отримали право на компенсацію фактичних витрат у розмірі єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування у разі працевлаштування зазначеної категорії громадян.

22 вересня 2016 року майстер-клас на тему пошуку роботи пройшов за ініціативи «Ветеранського центру соціально-психологічної реабілітації учасників АТО», Полтавського обласного центру зайнятості і за підтримки Державної служби у справах ветеранів війни та учасників АТО та їхніх родин.

З цією метою на базі Інформаційно-консультаційного центру Полтавського обласного центрі зайнятості пройшов майстер-клас за темою: «Ідеальний кандидат очима менеджера з персоналу» на якому учасників АТО навчали методам ефективного пошуку роботи.

Проводила майстер-клас Ірина Венгер, спеціаліст у сфері зайнятості, яка має 10-річний досвід підбору персоналу для національного перевізника, супроводу підбору персоналу для сфер консалтингу та виробництва.

Під час проведення майстер-класу розглядалися питання складових сучасного портфоліо кар’єрного зростання: джерел пошуку вакансій, складання та розміщення резюме, співбесіда з роботодавцем.

Проте, разом з традиційними формами та методами, в  роботу центрів зайнятості Полтавської області впроваджуються і нові сервіси роботи.

Для пришвидшення працевлаштування фахівці Державної служби зайнятості допомагають учасникам АТО скласти відеорезюме і розмістити його на офіційному Веб-сайті Полтавської обласної служби зайнятості та сторінці Полтавського обласного центру зайнятості соціальної мережі Facebook.

В умовах сьогодення, постійного зростання темпів розвитку технологій, змінюються і вимоги до шукачів роботи, велику популярність набирають онлайн-співбесіди та відео резюме.

Відео резюме - це один з ефективних кроків пошуку роботи, короткий відеоролик, в якому замість стандартних фраз роботодавець матиме можливість побачити потенційного працівника, а потенційний працівник отримує можливість переконати роботодавця у своєму професіоналізмі.

Ірина Венгер особливу увагу присутніх зосередила на перевагах нової форми самопрезентації: можливість пошуку віддаленої роботи, погляду на себе так би мовити «з боку», двостороння комунікація, вдала самореклама себе як професіонала.

Таким доволі цікавим та активним був проведений майстер-клас. Так званий «мультимедійний найм» швидко набирає популярності, адже не дарма кажуть що «Краще один раз побачити, ніж сто разів почути»: у роботодавців все більше виникає бажання й потреба бачити обличчя під час комунікацій, а сучасні технології  цьому сприяють.

Звичайно, що повністю особистого спілкування мультимедійним не замінити, але воно має існувати і активно використовуватись шукачами роботи.

Підводячи підсумки майстер-класу хочеться зазначити, що сучасні методи пошуку роботи - це можливість виділити себе серед великої кількості шукачів роботи, тож треба шукати і використовувати ці можливості, адже майбутнє в пошуку роботи за інноваціями та індивідуальністю!

 

Фотоматеріали