28.05.2019 | 16:50

За три з половиною року роботи в Полтавському ЦПТО отримали освіту та підвищили кваліфікацію 8154 особи. Нині тут навчають за  11 ліцензованими професіями, розповів директор Полтавського ЦПТО ДСЗ Володимир Онацько.

Матеріально-технічна база закладу складається з 8 кабінетів, трьох виробничих майстерень, навчального магазину-лабораторії, навчального поштового відділення, комп’ютерного класу  із сучасним обладнанням тощо.

На базі ЦПТО пройшли навчання чимало жінок, які працевлаштовані на нові робочі місця новостворених швейних цехів у сільській місцевості. Термін навчання швачок – 3,5 місяця.

Зараз таких цехів в області відкрито 15, там створено понад 400 робочих місць, про це повідомила директор Полтавського обласного центру зайнятості Катерина Клавдієва. Працевлаштування легальне,  орендна плата за приміщення невелика завдяки співпраці з місцевими громадами. 

Заступник Голови Державної служби зайнятості (Центрального апарату) Юлія Жовтяк позитивно відзначила досвід Полтавської області зі створення таких цехів і взаємодії з місцевими органами влади і роботодавцями.

Дні відкритих дверей, презентації професій, майстер-класи цікаві дорослим і дітям, якщо  там не просто подається інформація. Відвідувачам пропонують уявити себе в ролі того чи іншого професіонала, приміряти спорядження,  спробувати щось зробити своїми руками, відзначали фахівці з профорієнтації.  За такими інтерактивними заходами – майбутнє.

Для гостей провели екскурсію по ЦПТО. Завершилося спілкування колег цікавими майстер-класами.  Бажаючі повчилися робити мозаїку на тканині  та святкову упаковку подарунків.

***
Взаємодію обласної служби зайнятості, Полтавського ЦПТО ДСЗ, закладів освіти регіону по забезпеченню роботодавців кадрами і створенню робочих місць у сільській місцевості презентували під час тематичної дискусії на другий день роботи всеукраїнського семінару.

Катерина Клавдієва наголосила, що  кількість безробітних за останні роки суттєво зменшилась з 81 тисячі людей у 2015 році до 63 тисяч у 2018-му.  

– У 2018 році за сприяння служби зайнятості працевлаштовані 48 тисяч людей, - наголосила доповідач.

 Одночасно збільшується кількість заявлених вакансій, зараз на Полтавщині близько 32 тисяч пропозицій роботи. При чому 76% вільних робочих місць пропонується за фахом робітників і тільки 24 % – службовців.

Для укомплектування вакансій створюються логістичні схеми внутрішньо обласної трудової міграції, транспортні маршрути  підвезення людей до місця роботи, здійснюється підбір претендентів на робочі місця через скап-конференції з роботодавцями тощо.

Із 7, 7 тисячі безробітних Полтавщини, які  торік пройшли професійне навчання, більше 3 тисяч навчалися на базі Полтавського ЦПТО ДСЗ.  

Начальник управління профорієнтації, профнавчання та навчальних закладів ДСЗ (ЦА) Ірина Вознюк щиро подякувала полтавським колегам за прекрасну організацію семінару.