17.02.2021 | 11:42

Стимулювання роботодавців до створення нових робочих місць за допомогою  щомісячної компенсації єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (ЄСВ) – одна з найбільш затребуваних соціальних послуг, які Державна служба зайнятості надає підприємствам.

Детальніше про всі послуги роботодавцям можна прочитати тут: Види послуг, які надає роботодавцям державна служба зайнятості | Державний центр зайнятості (dcz.gov.ua)

Законом України «Про зайнятість населення» (частина третя статті 24) Про зайнятість населення | від 05.07.2012 № 5067-VI (rada.gov.ua) передбачена щомісячна компенсація ЄСВ при працевлаштуванні осіб з числа зареєстрованих безробітних на нові робочі місця строком не менше, ніж на два роки, за направленням центру зайнятості:

«Роботодавцю, який протягом 12 календарних місяців забезпечував створення нових робочих місць, працевлаштовував на них працівників і упродовж цього періоду щомісяця здійснював їм виплату заробітної плати в розмірі не менше ніж три мінімальні заробітні плати за кожну особу, протягом наступних 12 календарних місяців за умови збереження рівня заробітної плати в розмірі не менше ніж три мінімальні заробітні плати за кожну таку особу щомісяця за рахунок коштів Державного бюджету України, передбачених у бюджеті Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, компенсуються фактичні витрати у розмірі 50 відсотків суми нарахованого єдиного внеску за відповідну особу за місяць, за який він сплачений, у порядку, Про затвердження Порядку компенс... | від 13.03.2013 № 153 (rada.gov.ua), визначеному Кабінетом Міністрів України».

Компенсація ЄСВ надається роботодавцю, який працевлаштовує на нове робоче місце громадян за квотою, зокрема це працівники таких категорій: молодь, яка вперше приймається на роботу; один з батьків або особа, яка їх замінює, та має на утриманні дитину (дітей) віком до 6 років; учасники бойових дій, зазначені у пунктах 19-21 частини першої статті 6 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту та інші вразливі категорії громадян.

Право на відшкодування ЄСВ мають суб’єкти малого підприємництва, які працевлаштовують безробітних, направлених центром зайнятості, на нові робочі місця у пріоритетних видах економічної діяльності. Компенсація виплачується щомісяця протягом року за рахунок коштів, передбачених у бюджеті Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.

Для швидкого доступу до всіх послуг роботодавці мають можливість створити на сайті Державної служби зайнятості електронний кабінет. Персональний кабінет | Державний центр зайнятості (dcz.gov.ua) Це суттєво економить час, а також дозволяє в онлайн-режимі переглядати резюме шукачів роботи, подавати звітність та інформувати про вакансії свого підприємства.

У 2020 році в Полтавській області на нові робочі місця з компенсацією ЄСВ роботодавцю працевлаштовані 445 безробітних. Із них 83 людей недостатньо конкурентоспроможні на ринку праці та 362 особи, які працевлаштовані суб’єктами малого підприємництва в пріоритетних видах економічної діяльності.