15.10.2019 | 16:31

Ветеран державної служби зайнятості, колишній директор Глобинського районного центру зайнятості, краєзнавець і публіцист Віталій Григор’єв сьогодні представив у Полтавському університеті економіки і торгівлі масштабне науково-популярне видання «Історія Глобинського району в біографічних нарисах».

Цю книгу можна назвати маленькою серією «ЖЗЛ» («Життя знаменитих людей») в масштабах одного, найбільшого на Полтавщині, району.

Хоча неординарна подія - вихід у світ цього краєзнавчого видання, часовим виміром і широтою досліджень значно виходить за його межі, написав у передмові ректор ПУЕТ, професор, доктор історичних наук Олексій Нестуля.

Книга, присвячена 95-річчю заснування Глобинського району, показує розмаїття талантів рідного краю від давніх часів до сьогодення. В невеликих нарисах автор змальовує відомих людей краю, які прославили малу батьківщину в різних сферах діяльності: науці, мистецтві, літературі, виробництві, землеробстві, медицині, освіті, спорті тощо.

Презентація відбулася у форматі відкритої лекції для студентів спеціальностей туризм і готельно-ресторанна справа. Гостя представила завідувач кафедри педагогіки та суспільних наук, доктор історичних наук, професор Ірина Петренко, наголосивши, що автор презентує своє останнє найновіше дослідження, над яким працював 10 років. 

– Тут присутні студенти туристичних спеціальностей. І можливо комусь доведеться професійно розробляти туристичні маршрути, у тому числі по Глобинщині, щоб знайомити гостей нашого краю з іменами людей, які його прославили, – відзначив Віталій Григор’єв. І порадив молоді вивчати історію – надзвичайно цікаву науку, вивчати свій край, коріння свого роду.

Загалом у книзі вміщено понад 300 біографічних нарисів про уродженців і жителів Глобинщини. Серед героїв розповіді – відомі далеко за межами Полтавщини та України композитори, музиканти, співаки: Микола Лисенко, брати Майбороди, Олександр Білаш, Раїса Кириченко, літератори Леонід Глібов, Михайло Старицький, вчений-турбінобудівник Іван Гаркуша, соціолог Володимир Гречіхін, футболіст Володимир Чеснаков та багато інших славних земляків.  

Історико-краєзнавчий довідник побачив світ у полтавському видавництві «АСМІ».

Віталій Григор’єв також є автором книг «Роде наш прекрасний», «Бувальщина», «Розкажи, Пивихо…», «На вітрах історії», «Полтавці під олімпійським прапором» та інших. Член національних спілок журналістів і краєзнавців України, лауреат кількох обласних премій. Серед відзнак публіциста – Почесна грамота Державного центру зайнятості.