23.02.2018 | 13:13

22 лютого 2018 року в Полтавській області з робочою поїздкою перебували Голова комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення Людмила Денісова з групою фахівців секретаріату Комітету Верховної Ради України та заступник Голови Державної служби зайнятості (Центрального апарату) Роман Криган.

В рамках поїздки Людмила Денісова та Роман Криган ознайомилися з досвідом роботи Полтавської обласної служби зайнятості щодо реалізації пілотного проекту у Полтавській області із залучення до роботи членів малозабезпечених сімей та внутрішньо переміщених осіб, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 2 грудня 2015 року №1154, зустрілася з особою, яка отримала безвідсоткову фінансову допомогу для організації підприємницької діяльності – учасник пілотного проекту ПП Калінін Дмитро Олександрович.

Очільниця Комітету Верховної Ради України Людмила Денісова та заступник Голови Державної служби зайнятості (Центрального апарату) Роман Криган з зацікавленістю взяли участь в засіданні комісії для вирішення питань реалізації пілотного проекту із залучення до роботи членів малозабезпечених сімей та внутрішньо переміщених осіб, де були розглянуті бізнес – плани учасників пілотного проекту Вікторії Томилко, яка презентувала амбітний проект «Салон здоров’я, краси, масажу та схуднення» та Володимира Ковальського , який презентував бізнес – проект «Ремонтно – будівельні роботи». Крім того, повторно на розгляд Комісії був винесений проект Миколи Сенченка «Механічне оброблення металевих виробів на токарному станку». Всі бізнес – ідеї були схвалені членами комісії, таким чином учасники проекту отримають фінансову допомогу на придбання обладнання та матеріалів для започаткування підприємницької діяльності.

Людмила Денісова в ході засідання комісії особливо підкреслила, що відповідна постанова Кабінету Міністрів України «вперше надала унікальну можливість малозабезпеченим громадянам започаткувати власну справу, підтримати внутрішньо переміщених осіб у їх прагненні достойного життя, адаптуватися до нових реалій сьогодення». 

Людмила Денісова та Роман Криган детально ознайомилися з роботою реформованого Полтавського обласного центру зайнятості.

 

Довідково:

З початку реалізації в області пілотного проекту із залучення до роботи членів малозабезпечених сімей та внутрішньо переміщених осіб подали заяви на участь у проекті 1053 особи, з яких 815 осіб  з числа членів малозабезпечених сімей та 238 осіб - внутрішньо переміщені особи.

За формами  участі у пілотному проекті, 536 осіб виявили бажання працевлаштуватися на громадські роботи, 378 осіб – на постійне місце роботи та 139 осіб – отримання фінансової допомоги.

За час реалізації пілотного проекту в Полтавській облдержадміністрації проведено 9 засідань комісії для вирішення питань реалізації пілотного проекту із залучення до роботи членів малозабезпечених сімей та внутрішньо переміщених осіб, за результатами засідань яких учасниками пілотного проекту визначено 927 осіб, з яких 803 особи на отримання послуг із сприяння працевлаштуванню та участі в громадських роботах і 124 особи на отримання фінансової допомоги.

Пілотний проект «Рука допомоги» показав позитивний вплив нестандартних підходів субсидування зайнятості до повернення окремих категорій громадян на ринок праці. Станом на 19.02.2018 року за направленням центрів зайнятості області працевлаштовано 191 учасника пілотного проекту (41 особа – ВПО та 150 осіб – членів малозабезпечених сімей).

До участі у громадських та тимчасових робіт залучено 246 осіб (58 осіб – ВПО та 188 осіб - членів малозабезпечених сімей ).

По 17 учасниках пілотного проекту (9 внутрішньо переміщених осіб та 8 членів малозабезпечених сімей) Комісією прийнято рішення щодо надання фінансової допомоги на поворотній основі для організації підприємницької діяльності шляхом оплати витрат на закупівлю обладнання та матеріалів для організації підприємницької діяльності, передбачених бізнес-планом.

На даний час 15 особам проведено закупку передбаченого в бізнес-планах обладнання та матеріалів на загальну суму 924,7 тис. грн., по 2-х особах закупка буде проведена після подачі учасниками проекту необхідних документів.

Сферами започаткування власної справи є вирощування однорічних та багаторічних культур в теплицях, вирощування і продаж бройлерів, курей та свиней, виробництво пасти із горіхів та какао-бобів, виробництво рослинного молока та сиру, видавнича діяльність, надання послуг з будівництва та переобладнання енергоефективних об’єктів, виробництво та реалізація гранітних пам’ятників, пошиття і ремонт одягу, надання послуг з технічного обслуговування та ремонту автомобілів, надання ветеринарних послуг.

До органів соціального захисту населення м. Полтава та Полтавського району подали заяви на участь у пілотному проекті 132 особи, з яких 58 осіб виявили бажання працевлаштуватися на громадські роботи, 29 осіб – на постійне місце роботи та 45 осіб – отримати фінансову допомогу.

За направленням Полтавської міськрайонної філії працевлаштовано 22 учасника пілотного проекту (15 осіб – ВПО та 7 осіб – члени малозабезпечених сімей).

До участі у громадських та тимчасових робіт залучено 14осіб (12 осіб – ВПО та 2 особи - члени малозабезпечених сімей).

По 4 учасниках пілотного проекту (2 внутрішньо переміщених особи та 2 члени малозабезпечених сімей) Комісією прийнято рішення щодо надання фінансової допомоги.

На даний час 3 особам проведено закупку передбаченого в бізнес-планах обладнання та матеріалів на загальну суму майже 192,0 тис. грн., по 1 особі проводиться  узгодження чотиристороннього договору.

Учасники пілотного проекту, які отримали фінансову допомогу:

1. Калінін Дмитро Олександрович, внутрішньо переміщена особа.

Бізнес-проект: «Пошив футболок та нанесення на них малюнку методом прямої печаті».

Вартість проекту – 130,9 тис. грн., з них 64,0 тис. грн. – кошти фіндопомоги.

Підприємцем розроблений власний бренд, а малюнки, які наносяться на футболки є ексклюзивними та намальованими полтавським художником В.Володько, який входить до спілки художників України та неодноразово приймав участь у міжнародних виставках.

2. Атаманчук Олена Володимирівна, отримує допомогу як малозабезпечена особа.

Бізнес-проект: «Виробництво та реалізація гранітних пам’ятників».

Вартість проекту – 90,1 тис. грн., з них 64,0 тис. грн. – кошти фіндопомоги.

Планує виготовлення пам’ятників в 3 d max форматі.

Має художню освіту, значний досвід роботи художником-дизайнером та художником гравером по граніту, що дозволить особисто виконувати гравіювання.

3. Полохов Олег Миколайович, внутрішньо переміщена особа.

Бізнес-проект: «Надання послуг населенню та підприємствам з будівництва та переобладнання енергоефективних об’єктів».

Вартість проекту – 155,0 тис. грн., з них 64,0 тис. грн. – кошти фіндопомоги.

Має значний досвід роботи по виконанню замовлень даного спрямування не лише для приватних осіб, а і для крупних підприємств.

Слід відмітити, що направлені Полтавською обласною державною адміністрацією пропозиції Міністерству соціальної політики України щодо розширення, в рамках реалізації пілотного проекту «Рука допомоги», стимулюючих механізмів створення робочих місць для учасників пілотного проекту були підтримані та відображені у відповідних змінах до постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 2 грудня 2015 р. № 1154 і від 5 квітня 2017 р. № 224», зокрема в частині створення механізму стимулювання роботодавців щодо працевлаштування окремих категорій громадян шляхом отримання реальної безвідсоткової допомоги.

На даний час обласною службою зайнятості проводиться широка інформаційно-роз’яснювальна робота із суб’єктами господарювання  області про порядок та умови отримання безвідсоткової фінансової допомоги при створенні робочих місць для учасників пілотного проекту.