20.09.2017 | 09:38

17 вересня люди з героїчною професією відзначають своє професійне свято - День рятівника. У зв’язку з цим, класні керівники 9-х класів середньої загальноосвітньої школи I-III ступенів № 5 (з поглибленим вивченням предметів природно-математичного циклу) Імені Л.І.Бугаєвської Шуть Наталія Павлівна та Скрипник Світлана Михайлівна, за участю заступника директора Горішньоплавнівської міської філії Полтавського обласного центру зайнятості Власенко Світлани Миколаївни, організували та провели для учнівської молоді школи профорієнтаційний урок (семінар).

Щоденно, на цілодобовому чергуванні, по всій Україні на службі близько 7,5 тисяч рятівників, задіяно 2,5 тисяч одиниць спецтехніки,  та в середньому здійснюється 1500 виїздів за добу. Один день роботи вогнеборців - рятівників – це сотні ліквідованих пожеж, десятки врятованих життів, будівель та техніки, знешкоджених боєприпасів. Але День рятівника є професійним святом не тільки працівників усіх аварійно-рятувальних служб, пожежної охорони, інших спеціальних формувань. Це свято відмічають також громадяни, які внесли свій вагомий внесок у справу ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру, захисту життя і здоров’я людей. Серед них є і діти. Не кожен зможе у 5 років витягти з пожежі власну сестричку, у 13 - винести з хати п`ятьох людей, а у 15 - кинутись в ополонку, щоб врятувати дівчину.

Чотири роки тому Настя Овчар ризикнула власним життям і витягнула сестру з полум'я. Після тієї пожежі Настя отримала вісімдесят відсотків опіків шкіри. Коли про вчинок дівчинки дізнались у світі, одна з швейцарських клінік взялася її врятувати.

13-річна Наталка самотужки витягла з палаючої квартири чотирьох братів, сестричок і бабусю. Сама ж потрапила до лікарні з діагнозом «отруєння чадним газом». Її життя врятував їх пес.

15-річний Іван Яковенко, який йшов купити додому хліб, навіть не здогадувався, що за якусь хвилину стане героєм, врятувавши з води шестирічну дівчинку. «Коли я пірнав, то не думав про своє життя. Я тільки думав за неї».

Професії рятівників відносяться до тих, про які ми знаємо здебільшого з фільмів, телевізійних новин, сторінок книжок. Під час проведення заходу самі учні розповіли про так необхідні людському життю професії – водолаз, кінолог, піротехнік, оператор служби екстреної медичної допомоги, пожежник, гірський рятівник, та відзначили людські якості, які повинні бути притаманні людям цих професій. Наприкінці діти згадали головний девіз рятівників «Запобігти-врятувати-допомогти!»