13.02.2020 | 16:12

Полтавський обласний центр зайнятості працює у тісній взаємодії  з роботодавцями, зокрема допомагає створювати швейні цехи, забезпечуючи їх робочою силою по всій Полтавській області. Така робота дає можливість надати жіночому населенню у сільській місцевості довготривалу роботу та постійний заробіток. 

Такі цехи вже відкрито в Кобеляцькому, Котелевському, Шишацькому районах, планується розширення виробничих потужностей у Кобеляцькому та відкриття у Козельщинському районі.

Щоб організувати роботу, керівники вищезазначених районних філій Полтавського обласного центру зайнятості звернулися до органів місцевого самоврядування і разом провели моніторинг мешканців працездатного віку, які бажають працювати і не перебувають  на обліку у центрі зайнятості та моніторинг приміщень, які можна використати для швейних цехів.

За підсумками аналізу  були підібрані приміщення для виробництва та майбутні працівники, призначені зустрічі з роботодавцями, які бажають відкрити виробництво та безробітним населенням, яке бажає працювати.

Жінок з числа безробітних запросили на співбесіду, яку проводив роботодавець. Кожна особа отримала анкету з питаннями щодо здібностей виконувати роботу швачки

Після анкетування жінок поділили на категорії:

- які мають професію швачка;

- які навчилися неформально і вміють шити;

- які не мають професії і не вміють шити.

Якщо особа має професію швачка, їй пропонувалось виконати пробну роботу. За результатом виконаної роботи роботодавець разом із працівником відділу організації профнавчання обласного центру зайнятості визначив термін стажування для неї на підприємстві. Так, якщо безробітна швачка втратила навички і довго не працювала, її стажують до 2-3 місяців. Якщо пробна робота виконана на достатньому рівні, проходить 2 тижні навчання. Після укладання договору особа проходить навчання і продовжує працювати  на підприємстві.

Особам, які навчені неформально, і не мають документа державного зразка за даною професією, запропонували отримати часткову кваліфікацію (компетентність).

Якщо особа не мала ніякої професії і не вміє працювати за швейною машинкою, то їй пропонувалося пройти професійне навчання й отримати робітничу професію за груповою формою на базі ДНЗ «Полтавський ЦПТО ДНЗ», або за індивідуальною формою безпосередньо у роботодавця. Особа отримує документ державного зразка і продовжує працювати на підприємстві.

За такою схемою працевлаштовані і продовжують працювати безробітні в Кобеляцькому районі, де відкрито 3 швейних цеха, зокрема в селі Світлогірському ФОП Шевченко, м. Кобеляки, Бутенківській об'єднаній територіальній громаді ТОВ “Фабрика Український текстиль”. Виробничі потужності фабрики зростають і в стадії підготовки до відкриття 4-тий швейний цех у селі Жуки Кобеляцького району.

Так, з моменту відкриття на ці  підприємства  були працевлаштовані 50 місцевих жителів, 21 з них попередньо пройшли професійне навчання за професією “швачка” (10 - за індивідуальною формою навчання безпосередньо на виробництві, 11- за індивідуальною формою на базі ДНЗ Полтавський ЦПТО ДСЗ).  Жінки отримали професію, необхідні навички та можливість працевлаштуватися в рідному селі. На даний час підприємство успішно здійснює свою діяльність.  Умови праці та рівень заробітної плати працівників задовольняє. З числа осіб, які пройшли професійне навчання, на даний час, працюють 17.

Для роботи на новоствореному підприємстві смт. Котельва ТОВ «Фабрика «Промтекстиль» здійснювалось підвищення кваліфікації на базі ДНЗ «Полтавський ЦПТО ДСЗ» під конкретне замовлення одночасно 10 осіб з числа безробітних. Курси цільового призначення у вигляді надання часткової кваліфікації (компетентності) тривали з 12.04.2018 року по 15.06.2018 року за професією «Швачка».

Всі 10 осіб, які працевлаштовані у червні 2018 року, після професійного навчання, продовжують працювати до цього часу.

В смт. Шишаки у цеху роботодавця ФОП Луцишина Алла Едуардівна на даний час працюють 5 осіб, які закінчили навчання у лютому 2018 року через отримання часткової кваліфікації (компетентності) за професією швачка на базі ДНЗ «Полтавський ЦПТО ДСЗ».

У Кременчуці проходить професійне навчання 10 слухачів з Козельщинської районної філії Полтавського обласного центру зайнятості за індивідуальною формою на базі ДНЗ «Полтавський ЦПТО ДСЗ» під замовлення роботодавця ПрАТ ТКВТФ «Кремтекс» для роботи у цеху, якій створюється в смт.Козельщина.